www.dnesnivylet.cz                                                            Tip na výlet pro celou rodinu.
Ukazatel na Čertově hoře
Výlety Liberecko

Čertova hora v Harrachově-skvělý tip

Jedním z pěkných výletů, při návštěvě Harrachova, je určitě výlet na Čertovu horu 1020 m.n.m. Cest jak se dostat na Čertovu horu je několik.

Variantou nejrychlejší je použití  lanovky. Ze sedačky lanové dráhy si můžete  z bezprostřední blízkosti prohlédnout profil mamutího můstku pro lety na lyžích, jediného u nás a jednoho z šesti na světě.

Výhled z lanovky na Mamutí můstek
Výhled z lanovky na Mamutí můstek

Lanovka Harrachov- Čertova hora je v provozu pro pěší a cyklisty.

Provozní doba 9:00 : 18:00. Pravidelné jízdy vždy v půl a celou hodinu.

U spodní stanice lanovky najdete dětský park. Nafukovací trampolína, nafukovací hrad a velký dřevěný hrad jsou denně k dispozici pro vaše děti.

/Pokud chcete uplatnit slevu na Harrachov card a pojedete lanovkou po výšlapu jen dolů tak si musíte koupit jízdenku již dole. Nahoře Vám slevu nedají./

Variantou druhou je výšlap nebo výjezd na kole.  Cest je několik, my doporučujeme výšlap /je tam i pěkná cesta pro kolo/ z Rýžoviště.

Rýžoviště - ukazatel na Čertovu horu
Rýžoviště – ukazatel na Čertovu horu

Cesta vede z Rýžoviště směr Studenov.

Studenov ukazatel na Čertovu horu
Studenov ukazatel na Čertovu horu

A potom buď rovnou na Čertovu horu / po cestě je prima občerstvení, moc dobrá polévka a pivo/ což už je kousek a nebo na rozcestí doleva směr Liščí díra. Je to pro ty co rádi chodí. Je to zase kousek dolů a pak zase nahoru. Po cestě můžete sbírat houby.

Ukazatel z Liscí díry
Ukazatel z Liscí díry

Na Čertovu horu se potom dostanete od spodu, kde projdete kolem nafukovacího bludiště.

Určitě si nenechte ujít výhled z vyhlídky na Čertově hoře (1020 m.n.m.).   Vyhlídka je vybavená přístupovou rampou o mírném sklonu vhodnou i pro starší lidi, děti apod. Od výstupní stanice lanové dráhy se dáte doleva a po kameny vydlážděné cestě se zhruba po 130 m dostanete na plošinu, kam se pohodlně vejde až 6 osob.

Výhled z vyhlídky na Čertově hoře v Harrachově
Výhled z vyhlídky na Čertově hoře v Harrachově

Z vyhlídky si můžete prohlédnout téměř celý Harrachov a jako na dlani máte před sebou panorama západních Krkonoš a Jizerských hor. V okolí se přehledně vyznáte díky vyřezávané orientační mapě. Pokochejte se pohledem z prostoru nad korunami stromů rostoucích pod vyhlídkou.

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.