Výlety Východní Čechy ZOO

Co třeba navštívit dnes ZOO Dvůr Králové

Zoo ve Dvoře Králové navštěvuji již mnoho let. Je to ideální místo kam vyrazit, vzít děti a strávit tam celý den. Děti jsou vždy nadšené a večer pěkně unavené. Zahrada je rozlehlá a tak se člověk docela nachodí. Stojí to, ale za to.

Zoo se nachází ve Východních Čechách a ve městě je dobře značená tak jí dobře najdete. 

 

Nejsem si jist jestli je to všude, nicméně do této zoo můžete vzít i svého psa./aktuální cena je 100,-kč/

Otevírací doba přes léto je od 9-18 hod. Parkování bylo ZDARMA./tak snad není žádná změna/

Zajímavost této zahrady je určitě projížďka SAFARI. Při projížďce Safari speciálním Safaribusem můžete spatřit až 130 kopytníků, jako jsou zebry, antilopy, skot watusi, stáda vodušek, antilopy či pakoně. Domov tu našlo také asi 60 ptáků, kteří jsou sem vždy na jaře přestěhováni ze svých zimovišť. Shromažďují se kolem rybníků a nedají se rušit od svého každodenního života. Zahlédnete zde pelikány, kormorány, husy nebo volavky. Na jaře zde dávají na obdiv svá mladá ptáčata.

Během projížďky na trase dlouhé skoro 4 km si vyslechnete zajímavou přednášku řidiče, který Vás upozorní na nejzajímavější místa a přiblíží Vám život zvířat na Safari. Projížďka trvá přibližně čtvrthodinu. Safari je otevřeno vždy o letní sezóně, v závislosti na počasí.

Safari  lze navštívit také večer. Při návštěvě večerního Safari se můžete nejen svést Safaribusem, ale ten Vás zaveze i na místa jinak návštěvníkům nepřístupná. Navštívíte tak například chovné centrum gepardů. Projedete se kolem letních výběhů zeber, buvolů, žiraf a nosorožců.

Noční show je otevřena od 19,30 do 21,30 hodin, většinou během prázdnin

V Zoo dále můžete vidět :

nemohou chybět ani žirafy
zebry
opičky

můj oblíbený nosorožec a spousta dalších zvířat

V areálu je i množství uzavřených expozic, pavilon ptáku a další. Pokud  dostanete hlad, tak ho určitě zaženete v místní bistru, kde si vybere každý.

Přeji hezký výlet. A až tam budete můžete nám do komentáře napsat co za zvíře Vás nejvíce zaujalo a případně přidat tip i na další zoo. Díky

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.