Hrady Výlety Východní Čechy

Hrad Kost

Středověký gotický hrad Kost je jedním z nejzachovalejších a nejnavštěvovanějších hradů v Čechách. Najdete ho v Českém ráji kousek od města Sobotka v okrese Jičín. Hrad Kost byl vystavěn v gotickém stylu ve druhé polovině 14. století.. Kromě svých nádherných exteriérů i interiérů je známý i svou polohou v údolí Plakánek.

Hrad Kost
hrad Kost

Od roku 1993 je vlastníkem syn poslední majitelky, Giovani Kinský dal Borgo. Nenechte si ujít prohlídku hradu, která je rozdělena do čtyř okruhů. Vybrat si můžete z kruhů – Rod Kinských v Čechách, Mučírna, spojený 1. a 2. okruh, okruh zkrácený, ukazuje exteriéry hradu.

Důležité info:

Parkování je hned u hradu a do hradu můžete jít i se svým čtyřnohým miláčkem. Vstupné

mapa hrad Kost
mapa hrad Kost

Další tip na prima výlet

Vodní areál Ostrava Jih

Skvělé koupání v Ostravě-Zábřehu.Vodní areál obsahuje skluzavky, tobogány a vířivé bazény. K dispozici je půjčovna lehátek.

V ceně vstupného je unikátní stavba největší vodní atrakce areálu – skluzavky a tobogány s dojezdovým bazénem. Jistou dávku odvahy určitě vyžaduje 20 m strmá skluzavka „kamikadze“, díky které jste v dojezdovém bazénu dřív, než napočítáte do pěti. Pro méně odvážné jsou tady také dvě skluzavky o délce 16 m, které jsou mírnější. A kdo si chce užít delší jízdu se zatáčkama, ten se vyřádí na otevřených tobogánech, které jsou dlouhé 86 m.

Další info o atrakcích a vstupném
Vodní areál Jih v Ostravě
Vodní areál Jih v Ostravě
Další výlety v Moravskoslezském kraji