Hrady Výlety Východní Čechy

Hrad Kost

Středověký gotický hrad Kost je jedním z nejzachovalejších a nejnavštěvovanějších hradů v Čechách. Najdete ho v Českém ráji kousek od města Sobotka v okrese Jičín. Hrad Kost byl vystavěn v gotickém stylu ve druhé polovině 14. století.. Kromě svých nádherných exteriérů i interiérů je známý i svou polohou v údolí Plakánek.

Hrad Kost
hrad Kost

Od roku 1993 je vlastníkem syn poslední majitelky, Giovani Kinský dal Borgo. Nenechte si ujít prohlídku hradu, která je rozdělena do čtyř okruhů. Vybrat si můžete z kruhů – Rod Kinských v Čechách, Mučírna, spojený 1. a 2. okruh, okruh zkrácený, ukazuje exteriéry hradu.

Důležité info:

Parkování je hned u hradu a do hradu můžete jít i se svým čtyřnohým miláčkem. Vstupné

mapa hrad Kost
mapa hrad Kost

Další tip na prima výlet

KRYTÝ A LETNÍ AQUAPARK OLEŠNÁ

KRYTÝ A LETNÍ AQUAPARK OLEŠNÁ

Aquapark Olešná je umístěn v prostředí přehrady Olešná ve Frýdku-Místku s výhledem na panorama Beskyd a Lysou horu. Areál nabízí návštěvníkům možnost rekreace a relaxace pro volné chvíle v letním nebo krytém aquparku.

Krytý aquapark Olešná je schopen celoročně poskytnout nezapomenutelné zážitky dětem i dospělým s teplotou vody 31°C. Z mnoha atrakcí můžeme představit vodní radovánky na divoké řece, 98 metrů dlouhý tobogán s video projekcí, proudový kanál s houpacím bazénkem, vzdušná lehátka i sedátka, masážní trysky a také whirlpool.

Pro nejmenší návštěvníky je připraven dětský nerezový bazén v samostatné odhlučněné zóně, o rozměrech 6×4 metry s hloubkou 10 až 30 centimetrů a vodními atrakcemi – zvonem, ježkem, či stříkacím nosorožcem Bubu.

V rámci vstupu do saunového světa mohou návštěvníci využít různé typy saun, včetně parní lázně s aromaterapií, solné římské lázně, saunového ceremoniálu ve finské sauně, nebo si zvolit relaxaci prostřednictvím masáží.

Aquapark Olešná

Letní aquapark Olešná patří mezi největší a nejmodernější nerezové aquaparky v České republice. Voda v bazénech je dohřívaná tepelnými čerpadly až na teplotu 28°C, proto je koupání velmi příjemné i při nižších teplotách vzduchu.

Kromě tématických animačních programů nabízí Letní aquapark i dva tobogány, čtyřdráhovou skluzavku, 50 metrový plavecký bazén a relaxační bazén s masážními lavicemi. Pro sportovce nabízíme pravidelné hodiny aqua aerobiku a sportovní turnaje na hřiště pro nohejbal a plážový volejbal.

Pro Vaše nejmenší ratolesti zde máme samostatný dětský bazén se skluzavkou a zastíněnými lehátky.

Celková okamžitá kapacita Letního aquaparku je 3 000 osob.

V bezprostřední blízkosti areálu se nabízí možnost ubytování na 4 000 m2 v Autokempu Olešná. V prostředí přehrady si přijdou na své milovníci vodních sportů, rybaření, in-line, cykloturistiky a výletů do okolí. http://autokempolesna.cz/

autokemp Olešná

Vstupné

Krytý aquapark Olešná – http://aquapark-olesna.cz/kryty-aquapark-cenik

Letní aquapark Olešná – http://aquapark-olesna.cz/cenik

Otevírací doba http://aquapark-olesna.cz/

Krytý aquapark Olešná

Otevírací doba BAZÉNOVÉ části Krytého aquaparku Olešná Čas
pondělí 12:00-21:00
úterý, středa, čtvrtek, pátek 10:00-21:00
sobota, neděle, svátky 09:00-21:00
Otevírací doba SAUNOVÉHO SVĚTA Typ Čas
pondělí, úterý smíšená 14 – 21 hodin
středa ženy 14 – 21 hodin 
čtvrtek muži 14 – 21 hodin
pátek, sobota, neděle a svátky smíšená 12 – 21 hodin

Letní aquapark Olešná


Květen* Červen* Červenec Srpen Září*
Pondělí-Neděle 10-18 hod. 09-19 hod. 09-21 hod. 09-21 hod. 10-18 hod.

* Přesné datum zahájení a ukončení sezóny bude vyhlášeno v závislosti na podmínkách.

Jak se k nám dostanete:

Auto: Přímo u aquaparku a jeho těsné blízkosti je několik parkovacích ploch – zdarma. GPS: Loc: 49.6632372N, 18.3087433E.

Autobus: Využijte možnosti pohodlné dopravy městskou hromadnou dopravou linkou číslo 5.

Pěšky: Vydáte-li se k nám pěšky, cestu z města zvládnete za cca 20 minut. Milovníkům kol doporučujeme využít možnosti cyklostezek vedoucích až k aquaparku. Poznáte tak zajímavá místa v našem regionu. Cyklostezky jsou označeny čísly 6003, 6004, 6005 a 6006. Podrobné mapy naleznete na partnerských stránkách Turistického informačního centra.

Kontaktní info:

Aquapark Olešná
Nad Přehradou 2290
738 01, Frýdek-Místek

Telefon: +420 558 638 754
E-mailsportplex@sportplex.cz

Web: http://aquapark-olesna.cz/
FB: https://www.facebook.com/aquaparkolesnafm/?ref=bookmarks
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCxsAnjV6MvM622VQjzdAA-g

Další tipy na výlety v okolí:

Rekreační zóna přehrady Olešná nabízí široké využití aktivit pro rodiny s dětmi i sportovce (4,5km dlouhá cyklostezka podél přehrady Olešná, dětské hřiště, Adventure golf Olešná).

Beskydy – nejvyšší vrchol Lysá hora, Pustevny, Hrad Štramberk a Hukvaldy, Muzeum vozidel Tatra, široká síť značených cyklostezek,… Další tipy na výlety naleznete na stránkách Autokempu Olešná: http://autokempolesna.cz/tipy-na-vylet

Při špatném počasí – badminton v hale POLÁRKA a 6-ti dráhová Střelnice v hale POLÁRKA pro palné zbraně odkazy:
badminton – http://halapolarka.cz/badminton

střelnice – http://strelnice.halapolarka.cz/

mapa Aquaparku
Další výlety v Moravskoslezském kraji