Muzeum Výlety Jižní Čechy

Městské muzeum Bechyně

Městské muzeum v Bechyni

Městské muzeum sídlí v měšťanském domě na náměstí a v těchto prostorách nabízí služby též Městské informační centrum. Jeho historii počítáme od roku 1911, kdy vznikl muzejní spolek převážně z iniciativy profesorů místní keramické školy.

Navštívit můžete stálou expozici, oceněnou cenou Gloria musaealis. Poukazuje na nejrůznější typické aspekty místního regionu od pravěku po 20. stol. Připomíná se zde hrnčířská a kamnářská tradice, Bechyně jako sídlo Rožmberků, Bechyně jako poutní místo, vše o elektrifikované trati zprovozněné Františkem Křižíkem nebo stavba mostu Duha 1924 – 1926, produkce místních keramických továren.

Selská světnička muzeum Bechyně
Selská světnička

Pro děti je připraven v expozici drobný dětský koutek. Na dvorku můžete posedět mezi keramickými plastikami žáků z místní dnes umělecko průmyslové školy. V průběhu roku pořádáme též krátkodobé výstavy či programy typu adventní trhy, muzejní noc apod.

V současné době zveme k návštěvě výstavy Retro kárky paní Šárky (výstava kočárků a hraček paní Šárky Špačkové). Je zde umístěno cca 80 kočárků nejrůznějších typů od první republiky do 90. let 20. století. A množství hraček, též převážně z doby socialismu. Výstava potrvá do 15. září 2019.

Bližší informace:

www.kulturnidum.cz

774 911 067

muzeum@kulturnidum.cz

Kde muzeum najdete ?

mapa Muzeum Bechyně
mapa muzeum Bechyně

Další akce v Jihočeské kraji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.