Výlety Východní Čechy

Pěkná procházka na zámek v Náchodě

Cestou do Polska se určitě zastavte v Náchodě na zámku. Nebudete litovat. 

Zámek v Náchodě

Zaparkovat  můžete přímo na náměstí, kde  je i několik hospůdek.

Po dobrém jídle můžete vyrazit na zámek. Zámek je přímo nad náměstím a vede k němu 300 schodů přímo z náměstí.

Děti cestou nahoru mohou počítat schody to se jim bude určitě líbit. Nalákat je můžete i na medvěda, který je přímo na zámku v hradním příkopě.

 

Medvěd na zámku v Náchodě

 

 Medvědárium bylo na náchodském zámku zřízeno pro medvědy Ludvíka a Dášu v původním hradním příkopu o rozměrech 74 x 12 metrů již v roce 1994. Jde o největší medvědinec v Čechách.

Oba medvědi byli převzati do péče nadace Spisovatelé za práva zvířat od pražského cirkusového drezéra pana Emila Šimka 18. 5. 1994.

 

 

 

 

schody z náměstí

Zámecký komplex je tvořen  z pěti nádvoří a několika hlavních budov.  K vidění je celkem pět samostatných prohlídkových okruhů týkajících se historie zámku. 

Velmi zajímavou částí prohlídky jsou historické interiéry z období, kdy byl zámek ve vlastnictví italského rodu Piccolomini, jejichž součástí jsou sbírky bruselských gobelínů a květinových zátiší.

 

Aktuální návštěvní doba a info o vstupném zde.

 

Tip na výlet u sousedů v Polsku. Kousek od Náchoda je lázeňské městečko Kudowa Zdroj. Za návštěvu určitě stojí místní aquapark /zde i zdarma zaparkujete/ a lázeňská kolonáda, ta je opravdu nádherná. Jezdí zde i vláček, který Vás vším případně provede.

Kolonáda Kudowa Zdroj

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.