Výlety Zlínský kraj Zámky

Státní zámek Vizovice

Státní zámek Vizovice můžete navštívit při toulkách po Zlínském kraji. Najdete ho asi 14 km od Zlína a 30 km od slovenských hranic.

Pokud neradi jezdíte autem, dojedete do Vizovic i vlakem, autobusem nebo po síti cyklostezek.

Zámek nabízí tři prohlídkové trasy, které se mezi sebou dají libovolně kombinovat. Pokud jste na reprezentativní prostory, nabídne vám milá paní pokladní téměř hodinovou trasu prvním patrem zámku. V případě, že vás zajímají spíš soukromé pokoje posledních majitelů a nebojíte se sedmdesáti točitých schodů, určitě podlehnete trase B ve druhém patře.

A pokud chcete do zámku jenom nakouknout, pravděpodobně zvolíte patnácti minutovou prohlídku kaple. Může se vám i stát, že se trefíte zrovna do termínu, kdy na zámku probíhají tématické kostýmované prohlídky.

Do Vizovic nemusíte ale jenom jako milovník památek. Prohlédnout si můžete také volně přístupný, celoročně otevřený park, kde můžete natrefit třeba na piknikový den. A pokud ani toto není dostatečná motivace pro výlet do těchto končin, tak zámecká čokoládovna určitě bude. Můžete si zde vybrat z obrovského množství čokoládových pralinek, ochutnat horkou čokoládu nebo prostě jenom posedět u kafíčka.

Za návštěvu stojí určitě i prodejní galerie Mariette v areálu zámku, která se sice specializuje na prodej vánočních baněk, ale koupit zde můžete i spoustu dalších krásných věcí.

V momentě, kdy vám vyhládne, stačí přejít hlavní cestu a jste v restauraci Zámecká vrátnice. Posedět můžete buď uvnitř, nebo na kryté zahrádce, kterou ocení určitě i vaše ratolesti. V případě, že Vrátnice bude plná, nemusíte panikařit – na náměstí, asi 200 m od zámku, si můžete vybrat hned ze dvou dalších restaurací.

informace o provozní době a vstupném zde: www.zamek-vizovice.cz

Mapa:

zpět na hlavní stranu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.