Výlety Olomoucko

Vodní nádrž Dlouhé stráně

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně byla vybudovaná v letech 1978-1996 v údolí řeky Divoká Desná. Z velké části jsou její části umístěny v podzemí. Horní nádrž je ve výšce 1350 m n. m. a pyšní se rozměry 700 m x 300 m.

Horní nádrž Dlouhé stráně
Nenápadná horní nádrž Dlouhé stráně + silnice dolů

Návštěvnící si můžou domluvit i prohlídku zázemí v dolní nádrži. Prohlídka zahrnuje teoretický úvod s filmovými ukázkami ve velínu, dále je prohlídka podzemního přístupového tunelu, podzemní haly s turbínami a okolí horní nádrže s krásným rozhledem po okolí. Vstupenky na prohlídku vodní nádrže Dlouhé stráně se objednávají zde. Zájemci o prohlídku se potom shromažďují dole v areálu Kouty. Odtud je potom autobus zaveze na prohlídku. Prohlídka je zajímavá a užijí si ji i děti.

Pro příznivce turistiky a adrenalinu je tu i další možnost a tou je výšlap z areálu Kouty na horní nádrž Dlouhé stráně. Jen upozorním, že výšlap je poměrně hodně náročný. Z areálu Kouty vyrazíte po červené. Cesta směřuje kolem Tetřeví chaty , kde se můžete i občerstvit před další cestou k horní stanici vodní nádrže Dlouhé stráně.

Jedná se o trasu dlouhou cca 6,6 km nicméně s poměrně značným převýšením. Dolů se potom můžete dostat jednak lanovkou od Tetřeví chaty a nebo adrenalinovým sjezdem na koloběžkách po silnici v délce 17 km přímo z horní stanice vodní nádrže.

Trasa s Koutů nad Desnou na Vodní nádrž Dlouhé stráně
Turistická cesta k horní nádrži Dlouhé stráně

Tip:Parkování v areálu Kouty zdarma /zatím/

Vodní nádrž Dlouhé stráně- horní
Další akce v Olomouckém kraji

One thought on “Vodní nádrž Dlouhé stráně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.