Hrad Výlety Olomoucko

Výlet na hrad Bouzov

Hrad Bouzov stojí ve stejnojmenné vesnici Bouzov. Bouzov se nachází  jihozápadně od města Loštice na středozápadní Moravě.Pokud pojedete od Loštic tak sledujte pravou stranu. Několik kilometrů od vesnice Bouzov spatříte nad lesem nádherný hrad Bouzov. V Lošticích nezapomeňte navštívit výrobnu oblíbených syrečků.

Hrad Bouzov svou dnešní podobu získal poměrně nedávno, během rozsáhlé rekonstrukce v letech 1895 – 1910 z popudu Evžena Habsburského, velmistra řádu německých rytířů. Tato rekonstrukce sině ovlivnila vzhled typicky českého hradu, do kterého byly zakomponovány německé prvky.

K parkování můžete využít několik parkovišť umístěných většinou podel hlavní silnice. Pro ty co chtějí spojit výlet na hrad s trochou adrenalinu doporučuji pokračovat po hlavní silnici až k místnímu adrenalinovému parku. Zde se dá zaparkovat na louce a ještě si užít trochu adrenalinu, od přejezdu na laně až po sjezdu na připravené dráze.

Samotná procházka k hradu, návštěva parku a hradu působí velmi romantickým dojmem. Hrad je opravdu kouzelný a natáčelo se proto zde i několik filmů a pohádek.Při návštěvě hradu Bouzov uvidíte bohatě zdobené interiéry a rozhodnout se můžete pro prohlídky v několika okruzích. Před hradem si všimněte dvou padacích mostů a padací mříže. Mosty a mříž dosud fungují a využívají se při různých slavnostních příležitostech – například při zahájení a ukončení sezóny, jarmarku nebo karnevalu. Nádvoří je obestavěno obytnými křídly, jen západní část je uzavřena zdí hradu. Na nádvoří stojí novorenesanční kašna, která ukrývá studnu, vyhloubenou do 52 metrů. Samotná studna byla vytesána do skály. Na okolní krajinu se můžete podívat z hlásky vysoké 58 metrů, tu obklopují budovy postavené do tvaru podkovy.

informace o otvírací době hradu a vstupném

V blízkosti hradu i na jeho nádvoří je nespočet možností jak se zasytit a napojit.

Ověřený tip:

Pokud chcete strávit v této lokalitě více času tak můžeme z vlastní zkušenosti doporučit camp Morava v Mohelnici. Ubytování zde je možné ve stanu, chatce nebo Motelu. Výborně vaří. V campu je bohaté vyžití a je tu i nový venkovní bazén. Prostě pohádka jako na hradu Bouzov.

 

hrad Bouzov

Kde se Hrad Bouzov nachází:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.