Zámek Děčín
Výlety Ústecko Zámky

Zámek Děčín

Zámek Děčín ležící na skalním ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice patří mezi nejvýznamnější historické památky v Ústeckém kraji na severu Čech.

Zámek Děčín
Zámek Děčín

Prostřednictvím dvou okruhů si můžete prohlédnout zámecké interiéry, zavítat do krásné Růžové zahrady a také navštívit expozici Oblastního muzea . V zámeckém areálu spatříte barokní konírnu, zámecká sklepení, park a rybník, Křížovou bránu nebo rodinný dům Dr. M. Tyrše.Zámek Děčín má unikátní přístup. 292 m dlouhá cesta zvaná Dlouhá jízda je architektonickým skvostem v celorepublikovém měřítku. Ze dvou třetin byla Dlouhá jízda vytesána přímo do skály. Zasloužili se o to horníci z nedaleké Krupky, kteří ji budovali celých 6 let.

Parkování

Neplacené parkoviště najdete u městské knihovny . Vzdálenost od zámku cca 10 minut

Jak se na zámek Děčín dostanete

Zámek leží v Děčíně a jeho dostupnost je proto vyníkajicí. Děčín byl od nepaměti spojen s lodní dopravou, proto byste jen těžko vymysleli stylovější způsob cestování. Lodí se můžete svézt jak od Hřenska, tak od Ústí nad Labem. Na zámek se dostanete i na kole.V okolí je několik cyklostezek.


Ceník a otvírací doba


Zámek Děčín
jak se dostanete na Zámek Děčín

Oblíbené tipy na výlety v ČR

Zámek Kratochvíle

Zámek Kratochvíle nechal mezi lety 1583–1590 vystavět Vilém z Rožmberka. Tuto renesančně manýristickou stavbu pro něj vyprojektoval osvědčený stavitel Baltazar Maggi z Arogna. Letohrádek tak získal podobu vily typu italského casina, obklopené vodním příkopem a uzavřené obdélnou zahradou se vstupním traktem a obvodovou zdí členěnou izolovanými domky.

Zámek Kratochvíle
zámek Kratochvíle

Interiéry zámku prezentují období zdejšího působení posledních Rožmberků – Viléma a Petra Voka. Obytné i reprezentační místnosti byly zrestaurovány do podoby z konce 16. a začátku 17. století . Součástí prohlídky je také zámecká kaple Narození Panny Marie a samozřejmě renesanční zahrada s vodním příkopem.

Důležité info:

Velké parkoviště s asfaltovým povrchem 200 od vstupní brány.  Parkoviště je placené (40 Kč – osobní auto, 30 Kč – motocykl a 100 Kč – autobus). Informace o vstupném.

Zámek Kratochvíle najdete v Jihočeském kraji kousek od Vimperku, Prachatic a 25 km od zámku Hluboká.

mapa jak se dostanete na zámek Kratochvíle
Jak se dostanete na zámek Kratochvíle

Mohlo by se Vám líbit

ZRCADLOVÝ LABYRINT

V zrcadlovém bludišti jste už možná někdy byli, ale v kouzelnickém bludišti určitě ne… Náš velký unikátní zrcadlový labyrint vás okouzlí a hlavně pobaví téměř 70 velkoplošnými zrcadly! Důmyslný labyrint nekonečných chodeb s nikam nevedoucími uličkami a slepými zákoutími je perfektní zážitek pro všechny bez rozdílu věku.

V našem zrcadlovém bludišti máte navíc časově neomezenou možnost si opakovaně během návštěvy zrcadlový labyrint procházet. V síni smíchu vás veselá různě prohnutá zrcadla promění v trpaslíka s malinkýma nožičkama, hubeňourka s dlouhýma rukama nebo jinou komickou figurku. O originální legraci a zábavu zkrátka není nouze.

U nás není jako jinde zakázáno fotit, ale naopak! Udělejte si vtipnou fotku nebo video, jak sedíte na stropě v antigravitační místnosti, levitujete stoleček nad vaší hlavou nebo se vyfoťte v nekonečném prostoru tunelů zrcadlového bludiště, který vás magicky rozmnoží.

Dále se můžete těšit na úžasné interaktivní optické klamy a iluze, které vás zaručeně dostanou. V zrcadlovém labyrintu také poodkryjete jinak přísně střeženou roušku kouzelnických tajemství a naučíte se i sami kouzlit! Velké zrcadlové bludiště je nově otevřeno v přízemí Divadla kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy, takže návštěvu zrcadlového labyrintu můžete ideálně spojit s kouzelnickým představením. Otevřeno je celoročně. Aktuální otevírací doba a další info nawww.zrcadlovylabyrint.cz.

  • Vstupné:
  • Děti do 15 let 79 Kč  
  • Dospělí 99 Kč
  • Rodinné vstupné 299 Kč
  • Skupiny a školy 60 Kč
Zrcadlový labyrint
Zrcadlový labyrint

ZOO v Ústí nad Labem

ZOO v Ústí

Zoologická zahrada v Ústí nad labem vznikla ze soukromé ptačí rezervace, kterou v roce 1908 založil významný ústecký podnikatel a ornitolog Heinrich Lumpe. Na ploše 26 ha naleznete přes 200 druhů zvířat, včetně vzácných (např. orangutan bornejský, levhart mandžuský, osel somálský, nosorožec tuponosý nebo jelen bělohubý).
Nejznámějším zvířetem je orangutan Ňuňák, který si zahrál ve filmu Dva lidi v ZOO.

Určitě si nenechte v letní sezóně ujít některé předváděcí akce a komentovaná krmení, která můžete shlédnout u tuleňů, orangutanů, medvědů, surikat, lemurů či piraň, určitě vás zaujme i cvičení slonů či jejich procházka po areálu zoo.

další info o vstupném a otvírací době

mapa Zoo v Ústí nad Labem
mapa ZOO v Ústí nad Labem

další výlety v Ústeckém kraji