Zámek Děčín
Výlety Ústecko Zámky

Zámek Děčín

Zámek Děčín ležící na skalním ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice patří mezi nejvýznamnější historické památky v Ústeckém kraji na severu Čech.

Zámek Děčín
Zámek Děčín

Prostřednictvím dvou okruhů si můžete prohlédnout zámecké interiéry, zavítat do krásné Růžové zahrady a také navštívit expozici Oblastního muzea . V zámeckém areálu spatříte barokní konírnu, zámecká sklepení, park a rybník, Křížovou bránu nebo rodinný dům Dr. M. Tyrše.Zámek Děčín má unikátní přístup. 292 m dlouhá cesta zvaná Dlouhá jízda je architektonickým skvostem v celorepublikovém měřítku. Ze dvou třetin byla Dlouhá jízda vytesána přímo do skály. Zasloužili se o to horníci z nedaleké Krupky, kteří ji budovali celých 6 let.

Parkování

Neplacené parkoviště najdete u městské knihovny . Vzdálenost od zámku cca 10 minut

Jak se na zámek Děčín dostanete

Zámek leží v Děčíně a jeho dostupnost je proto vyníkajicí. Děčín byl od nepaměti spojen s lodní dopravou, proto byste jen těžko vymysleli stylovější způsob cestování. Lodí se můžete svézt jak od Hřenska, tak od Ústí nad Labem. Na zámek se dostanete i na kole.V okolí je několik cyklostezek.


Ceník a otvírací doba


Zámek Děčín
jak se dostanete na Zámek Děčín

Oblíbené tipy na výlety v ČR

Výlet na rozhlednu Karasín na Vysočině

Rozhledna Karasín je součástí sportovního areálu. S její výstavbou se započalo 15. února 2002, slavnostní otevření bylo 25. května 2002. Dojedete sem i autem. V okolí je množství turistických stezek vhodných pro turistiku i pro horské kolo.

Věž o čtverhranném půdorysu, vystavěná ze štípaných betonových tvárnic, je vysoká 28,2 metru. Ve výšce 25 m se nachází vyhlídková plošina, ke které vede 128 schodů. Výhled je opravdu impozantní.

Výhled z rozhledny Karasín
Výhled z rozhledny Karasín

Za příznivého počasí je otevřen bufet pod rozhlednou, kde se dá dobře najíst/pizza, párek v rohlíku atd/. Nedaleko je dětské hřiště.

Rozhledna je otevřena každý den od 9:00 do 19:00. Občerstvení u rozhledny je otevřeno o prázdninách každý den od 10:00 do 17:00, při špatném počasí se občerstvení zavírá.Parkování pro osobní automobily je v těsné blízkosti rozhledny. Pěší turisty k rozhledně dovede červená turistická značka.

Kousek od rozhledny Karasín je impozantní  vodní nádrž Vír, která stojí určitě za Vaší návštěvu. Kdo má rád trochu adrenalinu tak po cestě dolů od nádrže směr do vesnice dojdete asi po 500 metrech k ferratě. Tzn skále s jištěním. Opravdu doporučuji. Zvládnou i větší děti. Dostanete helmu, popruhy a skoby….. 

Kde se nachází? Rozhlednu najdete kousek od Bystřice nad Pernštenjem.

Další tipy na VysočiněKrkonoše

Krkonoše (německy Riesengebirge, polsky Karkonosze) jsou geomorfologický celek a nejvyšší pohoří Česka a České vysočiny. Leží v severovýchodních Čechách (západní částí leží v Libereckém kraji, východní v Královéhradeckém) a na jihu polské části Slezska (v Dolnoslezském vojvodství). na severu Čech tvořící hranici s Polskem. Na území se nachází Krkonošský národní park.

Nejvyšší v pohoří a zároveň nejvyšší horou ČR je Sněžka (1603 m n. m.). Pod nejvyššími vrcholy pramení řeky Labe a Úpa. Krkonoše lze také označit jako ráj vodopádů. Nachází se zde nejvíce vodopádů, mnohé z nich dosahují úctyhodných výšek i největší mohutnosti.


TIP: Hledáte nejlepší ubytování v Krkonoších? Vyzkoušejte zájezdy cestovních kanceláří. Přečtěte si článek srovnání cestovních agentur


Oblíbené turistické cíle v Krkonoších

Luční hora

(1 555 m n. m.)
Plochý a rozložitý vrchol leží cca 5,5 km SZ od Pece pod Sněžkou a není přístupný (nachází se v I. zóně KRNAP). Na svazích Luční hory stojí několik bunkrů – pozůstatků čs. předválečného opevnění. Jeden z nich je i nejvýše položeným objektem tohoto typu u nás. Na severním úpatí hory se nacházejí základy Rennerovy boudy z konce 18. století. Na Bílé louce, ve výšce 1 410 m n. m., stojí Luční bouda, největší a nejstarší bouda v Krkonoších.

Studniční hora

(1 554 m n. m.)
Třetí nejvyšší hora Krkonoš a zároveň i České republiky. Její východní svahy spadají strmě do Obřího dolu. Vrchol v I. zóně NP není přístupný. Z geologického a botanického hlediska je hora významná svými ledovcovými kary a místy výskytu vzácné flóry (Velká a Malá Studniční jáma, Čertova rokle, Čertova zahrádka).

Kotel

(1 435 m n. m.)
Pohledová dominanta západních Krkonoš. Na svazích hory se nachází řada prvorepublikových bunkrů („řopíků“), na jížním úbočí najdeme botanicky cenné Kotelní jámy. (Vrchol není přístupný, nachází se v I. zóně NP. )

Zlaté návrší

(1 410 m n. m.)
Vrchol cca 5 km SZ od Špindlerova Mlýna. Asi 350 m pod vrcholem stojí Vrbatova bouda. Je zde také sezonní informační středisko KRNAP. Informační středisko je přístupné pěšky nebo na horském kole.

Liščí hora

(1 363 m n. m.)
Vrchol nedaleko Pece pod Sněžkou.

Lysá hora

(1 344 m n. m.)
Hora cca 4 km SV od Rokytnice nad Jizerou. (Přístup: vrchol se nachází v I. zóně KRNAP a není přístupný. V zimě se lze dostat do jeho blízkosti sedačkovou lanovkou z Rokytnice nad Jizerou. )

Černá hora

(1 299 m n. m.)
Výrazná, zalesněná hora, jejíž vrchol se nachází 5 km J směrem od Pece pod Sněžkou. Na jejím plochém a rozlehlém vrcholu vzniklo v průběhu let mnoho různých staveb, mj. Horský hotel Černá bouda. Od roku 1977 dotváří siluetu hřebene 78 m vysoký z daleka viditelný televizní vysílač. Krásné výhledy nabízí turistům 24metrová rozhledna Panorama, která vznikla v roce 1998 přestavbou předposledního sloupu lanovky z roku 1928. Současná lanovka, uvedená do provozu v roce 2006, vede z Janských Lázní, měří 2 304 m a je vybavena moderními kabinkami pro 8 osob. Vyhledávanou botanickou lokalitou je Černohorské rašeliniště nedaleko vrcholu.

Medvědín

(1 235 m n. m.)
Zalesněný vrch nad soutokem Labe s Bílým Labem. Nachází se zde sjezdařský areál. (Přístup: pěšky nebo na horském kole odbočkou z Masarykovy silnice z Horních Míseček, na vrchol vede moderní 4sedačková lanovka dlouhá 1910 m ze Špindlerova Mlýna.)

mapa Krkonoš