Výlety Liberecko Zámky

Zámek Svijany u Českého ráje

Zámek Svijany

Zámek Svijany vznikl díky tradici pivovaru ve Svijanech, která sahá až do 16. století. Jeho stavba byla dokončena v roce 1578. Kvůli své pohnuté historii byl dlouhá léta veřejnosti nepřístupný. V roce 2013 zakoupil chátrající zámek Pivovar Svijany a rozhodl se ho zachránit. Díky přispění grantu z EHP a Norských fondů se to povedlo a po rozsáhlé rekonstrukci otevřel 25. června 2016 své brány veřejnosti. V průběhu rekonstrukce a archeologického průzkumu byly objeveny vzácné nálezy – např. 3 000 let stará bronzová jehlice nebo tajná chodba v podzemí zámku.

Zámek Svijany

Zveme vás na prohlídku expozice archeologie, historie zámku a okolí, pivovarnictví a lazebnictví a na procházku zámeckou zahradou, starou a novou zámeckou kaplí i tajuplným podzemím.

Turistické údaje

Zámek Svijany se nachází na okraji Českého ráje. Z Prahy se do srdce Českého ráje dostanete autem za 40 minut. Z Liberce jste u nás jen za 20 minut. Zámek Svijany je díky své poloze vhodným středobodem pro poznávání celé lokality. Při svém pobytu můžete navštívit symboly Českého ráje – hrady Trosky a Kost, v lesích ukrytý Valdštejn, reprezentativní zámek Hrubý Rohozec nebo majestátní zámek Sychrov.

Zajímavosti

Zámek Svijany
  • Součástí zámku je stylový tříhvězdičkový hotel s kapacitou 41 lůžek
  • Pro návštěvníky jsou připravené standardní komentované prohlídky během zámecké sezóny, ale i například komentované noční prohlídky s archeologem Petrem Brestovanským či dětské se zámeckým skřítkem
  • Na zámku se konají pravidelné akce jako červnové Zámecké Slavnosti, konané vždy k výročí otevření zámku veřejnosti, nebo zářijové Svatováclavské slavnosti, které oslavují patrona českého piva Svatého Václava.

Tipy

  • Dobrodružná hra Arcana vás provede zámkem a jeho neuvěřitelnou historií. Zahrajte si interaktivní dobrodružnou hru s prvky rozšířené reality, která vás provede zámkem, vyzkouší váš důvtip a postřeh a zároveň vás, vaši rodinu či přátele velmi dobře zabaví.
  • Romantické prostředí zámku je vhodným místem pro svatby. Na Zámku Svijany můžete uspořádat svatební obřad v zámecké kapli, v zámecké zahradě či na nádvoří.

Akce

Kontakt

zámek Svijany
mapa zámek Svijany

Další výlety na Liberecku

One thought on “Zámek Svijany u Českého ráje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.