Výlety Liberecko Zámky

Zámek Sychrov

Novogotický zámek Sychrov sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů. Zámek je bohatě zařízen původním nábytkem, obrazy a dalšími doplňky. Většina místností také vyniká bohatou řezbářskou výzdobou.

Zámecký park zámek Sychrov
Zámecký park

Zámek je veřejnosti zpřístupněn celý rok a to denně včetně pondělků. V červenci a srpnu zámek nabízí i dětské prohlídky s princeznou, po celý rok pak kulturní akce, koncerty a výstavy. V zámku i v parku je možnost svatebních obřadů a komerčních pronájmů.

Doporučujeme navštívit i některý z prohlídkových okruhů na zámku.

V rozsáhlém anglickém parku je zámecká oranžerie sloužící jako kavárna. Zajímavostí je, že na zámku často pobýval Antonín Dvořák a právě v zahradě čerpal inspiraci.

Oranžérie na Zámku Sychrov
Oranžérie na Zámku Sychrov


Otvírací doba na zámku

Zámek Sychrov se nachází ve stejnojmenné obci v Libereckém kraji, 16 km jižně od Liberce a 6 km severozápadně od Turnova

Zámek Sychrov mapa
Zámek Sychrov mapa

Dúležité informace

Parkoviště, které je ve správě obce Sychrov, leží přímo u vstupu do čestného dvora zámku. Vlaková zastávka vzdálena cca 1 km. Při cestě autobusem vystupte na zastávce „Paceřice, Rohanka“.

V okolí zámku vede Cyklotrasa č. 3051 Sychrov, zámek – Dolánky, Cyklotrasa č. 3047 Mnichovo Hradiště – Sychrov, zámek a Cyklotrasa č. 3044 Dlouhý Most – Chocnějovice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.