Výlety Liberecko ZOO

ZOO Liberec

Pelikán v Zoo Liberec
Pelikán v zoo Liberec

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší zoologickou zahradou na území bývalého Československa a byla založena v roce 1904.
Na ploše 14 ha můžete obdivovat zvířata ze všech kontinentů. Mezi nejzajímavější chované druhy patří takin čínský, pavián pláštíkový, lev berberský, panda červená, slon indický, sob lesní, mnoho druhů opů, surikata, krajta mřížkovaná a samozřejmě velmi populární bílá forma tygra indického. Uvidíte zde i 4 největší druhy evropských sov, unikátní kolekci dravých ptáků a mnoho unikátních zástupců asijské ptačí říše.


Okruh areálem zoo měří cca 1,8 km a na návštěvu doporučujeme vyhradit min. 2-3 hodiny času – ale můžete u nás být klidně celý den! V zoo najdete kromě úžasných zvířat i občerstvení, relaxační zóny, atrakce pro děti, sezónně otevřený obchod se suvenýry a samozřejmě i sociální zařízení.

ZOO Liberec


Parkovat můžete buď přímo před vchodem do zoo nebo na našem dalším parkovišti vzdáleném 500 m od vchodu (Fibichova ul.). Dostanete se k nám jednoduše i tramvají MHD Liberec (konečná zastávka ZOO-Lidové sady).

Mapa areálu ZOO Liberec
Mapa areálu ZOO Liberec

Aktuální informace o vstupné a otvírací době najdete na stránkách Zoo Liberec. Další výlety v okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.