Hrady Výlety Východní Čechy Zříceniny

Zřícenina hradu Žampach

Žampach je zřícenina hradu na hradním kopci v obci Žampach, asi 6 km od města Žamberk. Cesta z Hradce Králové trvá cca 1 hodinu a je to 58 km.Hrad Žampach byl založen ve druhé polovině 13. století za posledních Přemyslovců v rámci kolonizace řídce osídleného pohraničního pralesa severovýchodních Čech, který byl královským majetkem.

o hradu Žampach
orientační tabule Žampach

Při příjezdu do obce Žampach si určitě nenechte ujít procházku arboretem u kterého lze i dobře zaparkovat.

Arboretum v Žampachu.

Arboretum Žampach je součástí zámeckých parků na Žampachu, které jsou státem chráněnou kulturní památkou. Arboretum je volně přístupné po celý rok a je zdarma.

Arboretum v Žampachu
Arboretum v Žampachu

V areálu a v horním zámeckém parku je realizován tabulový informační systém, jehož cílem je poskytnout základní informace o stromech a keřích zastoupených v parkové výsadbě. Dole je i orientační tabule, která Vám přesně ukáže co v okolí vidíte za „kopečky“

Zámek Žampach
Zámek Žampach

Arboretum Žampach je nedílnou součástí Domova pod hradem Žampach, příspěvkové organizace Pardubického kraje. Po projití arboretem pokračujte po značené cestě na zříceninu hradu Žampach. Cesta je trošku náročnější, nicméně stojí to za to.

hrad Žampach
vyhlídka na hradu Žampach
výhled z hradu Žampach
výhled z hradu Žampach

Z hradu Žampach moc nezbylo, nicméně místo má svojí atmosféru a výhled je moc pěkný. Jedná se o nenáročný výlet pro celou rodinu i Vašeho psa.

hrad Žampach
zřícenina hradu Žampach

Další akce v okolí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.