Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Elegantní klasicismus

8 února @ 7:00 pm - 10:00 pm
320-cac15faf7d7742a9ab38f9a3d3194993

Elegantní klasicismus se uskuteční dne 2026-02-08 v 19:00 v Jihlava, DKO.

🎟️ Koupit vstupenku

V období klasicismu dosáhla evropská hudba výjimečné rovnováhy mezi citem a rozumem, krásou a řádem. Styl, který se zrodil z galantnosti a vytříbeného vkusu, nachází svůj vrchol v eleganci formy, průzračnosti melodie a lehkosti výrazu.

Koncert nese posluchače do světa, kde hudba mluví s noblesou a přirozeností: ve Stamicově violovém koncertu zazní virtuozita a cit pro zpěvnost, Mozartův lesní roh přináší okouzlující měkkost tónu a humor, a Haydnova Symfonie „Le Matin“ probouzí světlo a život s jiskrou nového dne.

„Elegantní klasicismus“ – pocta době, kdy harmonie a ladnost nebyly jen hudebními pojmy, ale způsobem myšlení i cítění.

Účinkující:
Filharmonie G. Mahlera Jihlava
Jiří Jakeš – dirigent
Bernát Izard – dirigent
Martina Mikulecká – viola
Hana Molvová – lesní roh
Vladimír Holeš – moderátor

Program:
Karel Stamic: Koncert pro violu a orchestr D Dur, Op. 1
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert Es Dur pro lesní roh a orchestr č. 3, KV 447
Joseph Haydn: Symfonie č. 6 D Dur Hod. I/6 „Le Matin“

Koncert se koná za podpory statutárního města Jihlavy a Kraje Vysočina.

Tento tip na kulturní akci v Jihlava najdete v přehledu na Dnesnivylet.cz spolu s dalšími koncerty, festivaly a divadelními představeními.Každý si vybere co se mu líbí. Nezapomeňte koupit vstupenky včas, stačí kliknout a budete přesměrování na oficiálního prodejce vstupenek.

Místo konání