sjízdnost českých řek
|

Jedem na Berounku !

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář

Plánujete vyrazit na vodu ? Co letos pojedete Berounku, Sázavu, Dyji nebo třeba Hron ?

Kam na vodu ?

Vyrazili jsme na Berounku. Jeli jsme část z Liblína do tábořiště u Potůčků a potom z tábořiště na druhou stranu do Skryje na tábořiště „Ahoj“.

Tábořiště u Potůčků Hlince
Tábořiště u Potůčků Hlince

Naše základna byla v tábořišti u Potůčků Hlince /je to říční kilometr 89,3/. Je zde dostatek místa na stany a pěkná místní hospůdka. Není problém se zde i dobře najíst a napít /dělají na přání i snídaně/. Po domluvě Vás majitel odveze kamkoliv i transitem. Večer to tady pěkně žije, takže kdo chce spát, špunty do uší sebou.

Po převzetí jsme se nalodili a vydali směr na základnu, tzn. směr tábořiště u Potůčků v Hlince. Cesta je cca 13 km. Po cestě je několik možností se napít i najíst. Večer jsme si lodě nechali zaparkované u stanu.

Ráno jsme se přesunuli do Liblína na tábořiště Na střelnici, kde byli přichystány od místní půjčovny lodí naše lodě /kánoe/. Půjčovna je pěkná, lodě mají v pořádku a vybaví Vás vším potřebným /vesty, pádla, barely/.

Berounka z lodi

Druhý den ráno jsme vyrazili směr Skryje do tábořiště AHOJ. Cesta byla dlouhá zhruba14 km. Po cestě je několik jezů i hospůdek. Nám se líbila hospůdka ve Zvíkovci. Výborně tu Vaří a je tu jez, který se nedá sjet a loď se musí přenést. Čili ideální stav, lodě jsou u hospůdky. Mají tady i výborné místní pivo. Za Zvíkovcem jsou ještě 2 jezy. Ten první jde sjet, nicméně doporučuji velkou opatrnost. Tady jsme se „cvakli“ a nebylo to moc příjemné, byl tady docela velký proud. Ten druhý jez jde sjet jen v jedné osobě.

Jez Zvíkovec
Jez Zvíkovec

No a potom jste již ve Skryji. Tady jsme lodě vrátili. Přijela si pro ně zase ta půjčovna lodí z Liblína.

Berounka je parádní. Je to i hezký tip na výlet pro celou rodinu i pro děti. Na jezech je potřeba dávat pozor, voda má sílu, není radno jí podcenit.

A naše doporučení ? Určitě si vezměte boty do vody /takové ty co se vozí k moři/, skvělou náladu a náhradní oblečení. :o)

  • Mapa Berounky
povodí Berounky

aktuální sjízdnost českých řek zjistíte zde

Další tipy na výlety ve Středočeském kraji

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *