|

Navštivte kovovou ZOO

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář

KOVOZOO Staré Město je jedinečná kovová zoo, která vznikla 21.4.2012 a nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

originální kovová ZOO
kovová ZOO

Cílem KOVOZOO je ukázat malým i velkým návštěvníkům, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné.

Zvířecí exponáty vytváří domácí kutilové, umělečtí kováři, zaměstnanci a ředitelé jednotlivých firem holdingu REC Group. Speciální místo, kde dochází k “rození”, léčení a regeneraci kovových zvířat, je porodnice KOVOZOO. Zde se setkávají tvůrci kovových zvířat (porodní asistenti) a společně se oddávají kreativnímu tvoření a vaření (svařování :-)), kdy výsledkem je vždy něco výjimečného…ať už nový přírůstek do KOVOZOO, tak okamžiky strávené společně s prima lidmi, jejichž srdce hoří pro stejnou věc a ruce se nebojí chopit se práce, ať už je to ředitel nebo dělník.

Co všechno v KOVOZOO uvidíte?

  • Kovová zvířata – KOVOZOO obývají zvířata v životní velikosti vyrobená z kovového šrotu. Můžete pohlédnout do očí 2 tunovému nosorožci Norbertovi, vzhlédnout k 5-ti metrové žirafě Safiře a jejímu mláděti Melmenovi, nechybí ani lví výběh či stádo slonů, krokodýli, mrož, velboud, opice, domácí zvířata a spoustu, spoustu dalších. Celkem je jich již více než 250 a svou dokonalostí a propracovaností překvapí nejednoho návštěvníka. Cílem je dosáhnout počtu 456 kusů, což je počet živých zvířat v nejmenší ZOO v ČR.
  • Maják ŠROTÍK – rozhledna maják ŠROTÍK je vidět ze širokého a dalekého okolí a naviguje návštěvníky do našeho areálu. Je jedním z hlavních symbolů holdingu REC Group. ŠROTÍK je maják suchozemský a pomáhá najít cestu všem, kteří plují ve světě recyklace a ekologické osvěty.
  • Loď NADĚJE – naváděna majákem ŠROTÍKEM, poklidně se v pomyslných vlnách kolíbá loď se jménem  NADĚJE. Tak vzhůru na palubu!
  • Letoun L-610 – areálu společnosti REC Group u hlavní křižovatky „přistál“ dopravní letoun L-610. Letoun byl prvním prototypem, který byl před více než dvaceti lety na objednávku Sovětského svazu vyvinut v závodech LET Kunovice. Jedná se o největší dopravní letoun, který byl v ČSR zkonstruovaný a zároveň také první s přetlakovou kabinou a integrálními palivovými nádržemi. Poprvé vzlétl v roce 1988. Letoun je návštěvníkům přístupný i uvnitř.
  • PORODNICE – prostor pro rození, léčení a regeneraci kovových zvířátek.  Porodnice je místo, kde se setkávají tvůrci kovových zvířat (porodní asistenti) a společně se oddávají kreativnímu tvoření a vaření (svařování :-)), kdy výsledkem je vždy něco výjimečného…ať už nový přírůstek do KOVOZOO, tak okamžiky strávené společně s prima lidmi, jejichž srdce hoří pro stejnou věc a ruce se nebojí chopit se práce….ať už je to ředitel, nebo dělník.
  • Vyhlídkové lávky – vyhlídkové lávky Vás provedou světem zpracování a recyklace odpadů a okolní přírodu budete mít jako na dlani. V současné době je plně v provozu 220 m vyhlídkových lávek, které vedou z KOVOZOO přes střechu porodnice a Kongresového centra až na střechu údržby společnosti KOVOSTEEL Recycling.
  • STEELINKA – je to naše silniční mašinka, která Vás proveze ve dvou vagonech areálem KOVOZOO a navíc Vám umožní nahlédnout do reálného provozu našich společností, kde probíhá recyklace odpadů. O letních prázdninách jezdí dle jízdního řádu.
  • Muzeum veteránů – dlouhodobá vnitřní expozice historických aut a motorek. Připravili jsme ji ve spolupráci se Slováckým Veteran Car Clubem Uherské Hradiště a exponáty v ní se obměňují, abyste při každé Vaší návštěvě viděli něco nového. Jde o výstavu “veteteránismu”, kde se snažíme ukázat veteránský svět takový jaký je, v celé své rozdílnosti, odlišnosti typů, stáří a modelů aut….proto je v naší expozici široký rozptyl aut co se jejich stáří týče – od začátku 20. století až po 70. léta. V našem muzeu najdete téměř 6 desítek exponátů.
maják Šrotík v KOVOZOO
maják Šrotík
  • Muzeum zemědělství – secí a žací stroje, mlátičky obilí, fukary a jiné stroje z dob našich prarodičů jsou k vidění po celém areálu KOVOZOO, ale mají také svou stálou expozici v jedné z původních budov cukrovaru, naproti Kongresovému centru.
  • Gumové bludiště – to je bludiště ze samých pneumatik. Je jich více než 2000, váží 20 tun a na ploše 20×20 metrů poskytují prima zábavu.
Kovosteel
KOVOZOO

V KOVOZOO pořádáme také akce pro veřejnost, které jsou vždy s ekologickým kontextem a nabízejí originální zábavu pro celou rodinu.

mapa KOVOZOO Staré Město
kde nás najdete

KOVOZOO Staré Město
REC Group s.r.o.
Brněnská 1372
686 03 Staré Město

tel: +420 572 419 768

www.kovozoo.cz

facebook.com/kovozoo

instagram.com/kovozoo

Další výlety ve Zlínském kraji

Podobné příspěvky

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *