Výlety Východní Čechy

Šilinkův důl na Skutečsku

Šilinkův důl leží mezi obcemi Předhradí a Kutřín v údolí říčky Krounky, která je přítokem řeky Novohradky. V Šilinkově dolu můžete narazit na vzácného mloka skvrnitého, ledňáčka říčního nebo čápa černého. Doporučujeme zaparkovat auto v Kutříně a potom se vydat kolem kapličky dolů k lesu po červené. Půjdete převážně podel říčky Krounky.

údolí Krounky

Směr na hrad Rychmburk

Výlet na hrad Rychmburk
Výhled na hrad Rychmburk

Cesta je v určité části hodně strmá a je potřeba dávat větší pozor. Na konci cesty se můžete těšit na pěkný výlet na hrad Rychmburk . Tento středověký hrad byl postaven už ve 13. století.Prohlédnout si jej můžete ale jen zvenčí, vnitřní část není přístupná, protože je v hradu zřízeno pobytové zařízení pro chronicky duševně nemocné osoby.

Malá ferrata

Malá ferrata-Šilinkův důl

Cesta podel vody je pohodová nicméně v určitém místě na Vás čeká překvapení a trochu adrenalinu v podobě žebříku. Překážka se, ale dá lehce překonat zvládnou i děti. Pak je tam ještě jedno místo, kde je žebřík přes skálu docela vysoko, ale jde taky zvládnout bez větších obtíží.

výlet se psem-Šilinkův důl

Doporučení: Pokud berete s sebou psa tak ten se musí přebrodit vodou a možná i vy sním. Pěkně to klouže na kamenech! Ještě dejte pozor ať potom nevyběhne po cestě na tu skálu. Nám se to bohužel stalo a pes skočil z výšky cca 3m do vody. Naštěstí trefil jedno z mála míst, kde byla hloubka. Zahučel do vody, ale dopadlo to dobře.

Z Rychmburku zpět do Kutřína

směr Kutřín
Po cestě směrem do Kutřína-výhled na Rychmburk

Až dorazíte do cíle na hrad Rychmburk tak máte dvě možnosti jak se vrátit zpět. Buď tou samou cestou s tím, že na začátku je v lese přímo u Krounky pension s malým občerstvením a nebo můžete jít po hlavní cestě nahoru kolem hradu přes vesnici a pak se napojit na červenou. Vyjdete na začátku u lesa, kde to již poznáte. Na mostě se dáte vlevo a vyjdete zase na začátku Kutřína.

Krásný a pohodový výlet v krásné přírodě to je Šilinkův důl.

Další výlety v okolí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.