|

Beskydy

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář

Moravskoslezské Beskydy jsou od roku 1973 chráněnou krajinnou oblastí. Nejvyšším vrcholem Beskyd v České republice je Lysá hora (1324 m.n.m.).



Dalšími nejznámějšími vrcholy Beskyd jsou také hodně navštěvovaný a pověstmi opředený Radhošť (1129 m.n.m.) se sochou Radegasta, Kněhyně (1257 m.n.m.) nebo Smrk (1276 m.n.m.).  V Beskydech najdete i několik Ski areálů pro zimní i letní aktivity.


ON LINE WEB KAMERA Z LYSÉ HORY


mapa Beskyd
mapa Beskyd

Tipy na výlety

Adrenalinový výlet na ferraty ve Víru na Vysočině

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář

Ferraty ve Víru jsou velkým adrenalinem pro všechny. Obtížností jsou tyto ferraty vhodné i pro menší děti./osobní zkušenost je dítě 7 let/. Ferraty se nacházejí u vodní přehrady Vír dole pod hrází. /najdete je podle komínu továrny/. Je to cca 8 km od Bystřice nad Perštejnem. Nedaleko se nachází i známá rozhledna Karasín. Nádherné místo lákajicí k mnoha hezkým výletům.



Ferrata ve Víru
Ferrata ve Víru

Ferraty jsou dvě u první je i domek provozovatele,/za mostem přes vodu/ kde dostanete i potřebné vybavení pro lezení. /sedací popruh, dvě skoby a helmu/ Obsluha je perfektní a příjemná, se vším Vám poradí-stačí se zeptat.

Ferrata ve Víru
Ferrata ve Víru

Vlastní lezení je docela náročné. Po vylezení první ferraty se přes les /po značkách Via ferraty/ dostanete lesem k horní hrázy přehrady, kde po schodech sejdete k druhé ferratě. Tuto ferratu poznáte podle pevně zabudovaného žebříku. Co se týče lezení tak dávejte opravdu pozor a pořád se pořádně jistěte. Jdete za sebou tak si můžete i vzájemně pomáhat. Výhled z ferrat a zážitek s lezení opravdu stojí za to.

Ferrata ve Víru
Ferrata ve Víru

Můžeme doporučit pro celou rodinu.

Další výlety v okolí

Oblíbené výlety po ČR

Podobné příspěvky