Hrady Výlety Karlovarsko

Hrad a zámek Bečov nad Teplou

Na západě Čech, nedaleko lázní Karlovy Vary, leží na pravém břehu řeky Teplá uprostřed romantické krajiny Slavkovského lesa malebné městečko Bečov nad Teplou. Hlavním turistickým lákadlem je výjimečný historický areál s gotickým hradem, renesančním palácem a barokním zámkem.Hrad Bečov nad Teplou byl založen na počátku čtrnáctého století rodem pánů z Oseka. K největšímu rozvoji hradu došlo koncem patnáctého století a v první polovině šestnáctého století, kdy hrad patřil rodu Pluhů z Rabštejna. Pod hradem stojí zámek z osmnáctého století, který má původní renesanční jádro. Za držení bečovského panství belgickým rodem Beaufort-Spontin navrhli významní architekti Josef Zítek a Josef Mocker rozsáhlou přestavbu areálu v romantickém stylu.

Turisté v této oblasti navštěvují i přírodní rezervaci Soos

V zámku jsou připraveny čtyři prohlídkové okruhy. První okruh vás seznámí s druhou nejcennější zlatnickou památku v ČR – relikviářem sv. Maura.
Druhý okruh vás provede zámeckými interiéry. Formou náznakové instalace je prezentován vzhled historických interiérů dolního barokního zámku v 19. století.
Třetí okruh s názvem „Relikviář pro každého“ seznámí děti se základními pojmy dané problematiky, jako např. relikviář, relikvie, světec apod.
Čtvrtý prohlídkový okruh „Procházka minulostí“ je věnován nejmladším navštěvníkům.

Návštěvní doba a vstupné

Hrad a zámek najdete v Bečově nad Teplou, okres Karlovy Vary, Karlovarský kraj.

 Hrad a zámek Bečov nad Teplou
Hrad a zámek Bečov nad Teplou

2 thoughts on “Hrad a zámek Bečov nad Teplou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.