hrad Křivoklát
Hrady Výlety Střední Čechy

hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů.

hrad Křivoklát
hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát najdete mezi městy Beroun a Rakovník. Obklopují ho hluboké a nádherné lesy. Křivoklát byl několikrát těžce poškozen požárem.  Na hradě můžete obdivovat nádhernou hradní kapli, Královský a Rytířský sál s expozicí gotického malířského a sochařského umění, nebo knihovnu obsahující na 52 tisíc svazků. Zajímavé je i bohaté fürstenberské muzeum a obrazárna, proslulé vězení a mučírny s mučícími nástroji, nebo monumentální velká věž s loveckými sbírkami. Nenechte si ujít ani příjemnou procházku po hradbách i věž Huderka s černou kuchyní a vyhlídkovým ochozem. Prohlídkové okruhy na hradu Křivoklát.

Vstupné na hrad Křivoklát

Parkoviště najdete cca 300 m od hradu. Psi se mohou pohybovat v areálu hradu pouze na vodítku. Na prohlídku hradu je možné vzít malého psa v zavazadle k tomu určeném. Na 1. nádvoří hradu Křivoklát můžete navštívit Hradní krčmu. Otevírací doba je shodná s otvírací dobou hradu.

mapa jak se dostanete na hrad Křivoklát
mapa jak se dostanete na hrad Křivoklát

Další oblíbené výlety v ČR

Vodní nádrž Vír na Vysočině

Vír I je přehradní nádrž s hrází o výšce 76,5 m na řece Svratce nad obcí Vír. Je to nádherné místo na Vysočině, které stojí za Vaší návštěvu. Určitým benefitem dle naší zkušenosti je i to, že oblast není až tak masově navštěvována a tudíž si to turista opravdu užije.Dostanete se tam buď autem, autobusem a nebo třeba pěšky od rozhledny Karasín, což byl náš případ. Pohodová cesta lesem, kterou zvládnou i děti.Je zde i několik vyhlídkových míst a výhled je opravdu skvělý.

Pokud máte zájem i o nějaké další zpestření tak doporučujeme návštěvu Ferrat ve Víru, které jsou přímo pod přehradou. Cca 2-3 km dolů u silnice po pravé straně.

Přehrada Vír

Podel stezky a jejího blízkého okolí vede naučná stezka.  Stezka vede po proudu, od konce Vírské přehrady po hráz a poté přes obec Vír kolem přehrady Vír II. a obec Koroužnou do Švařce k úpravně pitné vody. Stezka o délce 16 km vede většinou po klidných místních či účelových komunikacích. Sleduje řeku Svratku a její proměny překrásným hlubokým údolím. Dvě prudší stoupání zpestří naši cestu kolem přehrady, zbytek cesty je opravdu velmi pohodový.

Vodní nádrž Vír
mapa Vodní nádrž Vír
Další tipy na výlety na VysočiněHezké tipy k výletům

MUZEUM FANTASTICKÝCH ILUZÍ

Vítejte v magickém světě optických iluzí! Staňte se součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea. Před návštěvou se nezapomeňte ujistit, že je váš fotoaparát plně nabitý a má dostatek místa v paměti, abyste mohli pořídit nevídané a legrační fotky a videa.

Muzeum fantastických iluzí gorila
Muzeum fantastických iluzí

Vyzkoušejte kouzelnou židli nebo magickou místnost, která vás promění v trpaslíka nebo obra. Nechte se kouzelníkem vystřelit z děla nebo levitovat ve vzduchu. Vaše hlava se náhle ocitne na stole nebo si na vás pochutná King Kong. Slavný alchymista Edward Kelley vás kouzlem uvězní ve své středověké laboratoři a dinosaurus si vás ve svých pařátech odnese do hnízda. Nechte se překvapit, čím vás zaručeně pobaví Charlie Chaplin nebo Albert Einstein. Uvidíte opravdový úsměv Mony Lisy a není to ten, který znáte z obrazu! Projdete se hlavou dolů po stropě místnosti, proměníte se v primabalerínu, uvidíte svůj skutečný obraz v zrcadle, stanete se nejkrásnějším člověkem na světě a zažijete mnohé další… Dýchne na vás kouzlo starých časů a dozvíte se zajímavá tajemství optických iluzí.

Muzeum fantastických iluzí
Alchymista

Muzeum fantastických iluzí, které „vykouzlil“ náš nejúspěšnější český iluzionista Pavel Kožíšek, je úžasné místo pro děti a dospělé, kde nebudete věřit vlastním očím! Svým provedením je zcela originální a odlišné od všeho, co bylo dosud nejen v České republice k vidění. Návštěvu výstavy můžete zakončit ve slavné kavárně a cukrárně Myšák z roku 1922, která je přímo vedle muzea. Že se nejedná o obyčejnou cukrárnu vám napoví i věhlasná klientela. Na zákusek sem chodila například Ema Destinová, Oldřich Nový nebo prezident Tomáš G. Masaryk.

Muzeum fantastických iluzí dělo
dělo

Muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška najdete na turisticky zavedené pěší trase v historickém centru Prahy ve Vodičkově ulici 31 u Václavského náměstí v 1. patře Galerie Myšák. Muzeum má výbornou dopravní dostupnost, která je zajištěna metrem A, B a tramvajemi. Zastávka tramvaje je v bezprostřední blízkosti muzea. Otevřeno je každý den 7 dní v týdnu včetně státních svátků od 9:00 do 21:00 hodin. Přejeme skvělou zábavu!

Více na www.muzeumfantastickychiluzi.cz

 • Otevírací doba:
 • Otevřeno každý den 7 dní v týdnu včetně státních svátků od 9:00 do 21:00 hodin.
 • Celoroční provoz.
 • Rezervace předem není nutná. Rezervaci doporučujeme pouze pro skupiny od 20 osob.
 • Standardní doba prohlídky je na cca 45 minut.
 • Změna otevírací doby vyhrazena.
 • U vchodu můžete zdarma využít uzamykatelné skříňky na oblečení.
  Pořizování fotografií a videozáznamu je povoleno.
 • Vstup se zvířaty, jídlem, pitím, dětskými kočárky, deštníky, batohy apod. není povolen.
 • VSTUPNÉ:
 • Dospělý: 250 Kč
 • Dítě do 1 metru: zdarma (na každé dítě zdarma vstup pouze s jednou platící dospělou osobou)
 • Dítě do 15 let: 150 Kč
 • Student do 26 let a senior nad 65 let: 190 Kč
 • Rodina (2 dospělí a max. 2 děti do 15 let): 590 Kč
 • Školní skupina 20 a více dětí do 15 let (cena za dítě, pedagogicky dozor na každých započatých 10 dětí zdarma): 90 Kč
 • Děti do 15 let pouze s doprovodem dospělé osoby.
 • Přijímáme platební karty.

JAK SE K NÁM DOSTANETE:

Muzeum má výbornou dopravní dostupnost, která je zajištěna metrem A, B a tramvajemi. Zastávka tramvaje je v bezprostřední blízkosti muzea.

Muzeum fantastických iluzí
Muzeum fantastických iluzí

„Očima návštěvníka“

V minulosti jsem již viděl několik fotek od známých. Muzeum jsem navštívil s manželkou a 11-ti letým synem.

Muzeum fantastických iluzí je kousek od Václavského náměstí a snadno ho najdete. Již při příchodu na Vás „padne“ takové zvláštní tajemno. A pak to začne, nevíte co dřív. Možností je tady hodně a hlavně všechno fotíte a sdílíte všem známým, kteří se ptají, kde to je. Vyfoťte se třeba v baňce černokněžníka nebo gorile v tlamě. Udělejte si fotku na stropě a nebo prozkoumejte pohyblivé obrázky. Je toho opravdu hodně a líbit se tady bude všem.

Muzeum můžeme jednoznačně všem doporučit. Za nás jednoznačně vede focení, kdy jeden z nás byl trpaslíkem, který seděl na židli. Jde o optický klam a výsledek je úžasný. Přijďte se podívat.