hrad Křivoklát
Hrady Výlety Střední Čechy

hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů.

hrad Křivoklát
hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát najdete mezi městy Beroun a Rakovník. Obklopují ho hluboké a nádherné lesy. Křivoklát byl několikrát těžce poškozen požárem.  Na hradě můžete obdivovat nádhernou hradní kapli, Královský a Rytířský sál s expozicí gotického malířského a sochařského umění, nebo knihovnu obsahující na 52 tisíc svazků. Zajímavé je i bohaté fürstenberské muzeum a obrazárna, proslulé vězení a mučírny s mučícími nástroji, nebo monumentální velká věž s loveckými sbírkami. Nenechte si ujít ani příjemnou procházku po hradbách i věž Huderka s černou kuchyní a vyhlídkovým ochozem. Prohlídkové okruhy na hradu Křivoklát.

Vstupné na hrad Křivoklát

Parkoviště najdete cca 300 m od hradu. Psi se mohou pohybovat v areálu hradu pouze na vodítku. Na prohlídku hradu je možné vzít malého psa v zavazadle k tomu určeném. Na 1. nádvoří hradu Křivoklát můžete navštívit Hradní krčmu. Otevírací doba je shodná s otvírací dobou hradu.

mapa jak se dostanete na hrad Křivoklát
mapa jak se dostanete na hrad Křivoklát

Další oblíbené výlety v ČR

Vodní nádrž Nové Mlýny

Vodní nádrž Nové Mlýny v Jihomoravském kraji

Vodní nádrž Nové Mlýny leží pod Pavlovskými vrchy na jihu Moravy. Jde o kaskádu tří přehradních nádrží na řece Dyji, které tu byly vybudovány v letech 1975-1989 . Mimo to ale slouží dvě z nich také v rekreaci, provozování vodních sportů a chovu ryb. Třetí je pak ornitologicky významnou přírodní rezervací.

Vodní nádrž Nové Mlýny
Vodní nádrž Nové Mlýny

Horní nádrži se říká Mušovská, přestože zatopená obec Mušov ležela na místě střední nádrže. Na její severní straně byl vybudován oblíbený rekreační areál Pasohlávky . Prostřední Věstonická nádrž je chráněna od roku 1994 jako přírodní rezervace. Nachází se v ní dva ostrovy, na jednom z nich stojí zbytky kostela sv. Linharta, který je jediným pozůstatkem bývalé obce Mušov. Druhý z ostrovů je významnou archeologickou lokalitou, jelikož zde bylo nalezeno více jak 2000 hrobů z doby Velkomoravské říše. Třetí Novomlýnská nádrž slouží také k rekreaci a chovu ryb, v její hrázi se navíc nachází malá vodní elektrárna Nové Mlýny.

Zřícenina hradu Děvičky
výhled ze zříceniny hradu Děvičky

Velikost vodních ploch a krásu okolí si nejlépe vychutnáte z výšky. Využít k tomu můžete třeba návštěvu zříceniny hradu Děvičky. Celé okolí je oblastí proslulou pěstováním vinné révy, proto se kromě koupání a jiných aktivit u vody můžete vydat i na procházky vinicemi nebo za poznáním krás Pavlovských vrchů.

Další výlety na Jižní MoravěHezké tipy k výletům

Aquapark v Olomouci

Aquapark Olomouc

Areál olomouckého aquaparku se nachází v lokalitě „Pod Vlachovým“ v přímém sousedství Obchodního a zábavního parku Haná poblíž silniční výpadovky na Brno.

Aquapark Olomouc představuje zajímavý projekt, který návštěvníkům nabízí zajímavé adrenalinové a relaxační vodní atrakce (několik druhů tobogánu, Spacebowl, skluzavky), odpočinkové zóny, masáže a solária v atraktivním prostředí v rámci jednoho komplexního provozu tvořeného vnitřní bazénovou halou a venkovním areálem s travnatými rekreačními plochami.

Další informace o vstupném a otvírací době
koupání Aquapark Olomouc
Mapa Aquapark Olomouc
Další tipy na výlety v Olomouckém kraji