Hrady Výlety Jižní Morava

Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn je místo, které si Vás opravdu získá. Tyčí se na skále nad městysem Nedvědice .Čtyři prohlídkové okruhy vás provedou historií hradu i jeho pověstmi. Pod hradem lze i pohodlně zaparkovat.

Pod hradem dochází i k obnově okrasné zahrady. Na to se moc těším.

Brána na hrad Pernštejn
Jedna z bran při vstupu na hrad Pernštejn

Trochu historie o hradu:

Hrad Pernštejn je mimořádně zachovalý středověký hrad, který byl základnou pánů z Pernštejna. Původní jednoduchá dispozice hradu se ztrácí ve spleti pozdějších přestaveb. Pozdně gotická a raně renesanční podoba hradu však už nebyla dotčena dalším přebudováním a je ojedinělým dokladem přeměn středověké pevnosti na luxusnější renesanční sídlo. K vidění je architektonická skladba hradního paláce, kde návštěvník sleduje historii a vývoj sídla od jednoduchého hradu přes pozdně gotickou pevnost, renesanční palác, barokní, rokokovou a klasicistní rezidenci až po romantismus 19. století.

hrad Pernstejn

Pro návštěvníky hradu je připraveno několik prohlídkových okruhů a každý si vybere co ho zajímá.Provozní doba hradu.Mimo hradní palác je volně přístupná temná hladomorna, která se nachází v samotném areálu hradu, za pokladnou. Před vstupem do tohoto areálu projdete třemi bránami a nádvořími.

Pohled do hladomorny na hradu Pernštejn
pohled do hladomorny

Hrad Pernštejn se nachází v Jihomoravském kraji nad městysem Nedvědice.

hrad Pernštejn
Mapa, kde najdete hrad Pernštejn
Další tipy na výlety na Jižní Moravě

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.