Hrady Výlety Jižní Morava

Hrad Špilberk

Hrad byl založen kolem poloviny 13. století na nevysokém (290 m n. m.), ale poměrně příkrém skalnatém vrchu, tyčícím se bezprostředně nad historickým centrem města Brna.

hrad Špilberk
hrad Špilberk

Virtuální prohlídka hradu Špilberk

Po smrti markraběte Špilberk ztratil funkci rezidence a začal sloužit jako vojenská pevnost, později trestnice. Ve vězeňských kobkách trpěli a umírali revolucionáři z celé Evropy. Pykalo zde i mnoho dalších odsouzenců, z nichž nejslavnější byl zřejmě pověstný loupežník Babinský. Od roku 1961 je Špilberk ve správě Muzea města Brna, které návštěvníkům nabízí několik prohlídkových okruhů.

Nejlepší cesta na hrad je pěšky. Výšlap na Špilberk můžete pohodlně zahájit z nejbližších zastávek MHD Česká, Šilingrovo náměstí, Úvoz nebo Komenského náměstí. Otevírací doba a vstupné na hrad.

mapa hradu Špilberk
mapa hradu Špilberk

Další oblíbená místa v ČR

Výlet do ZOO v Hodoníně

Zoologická zahrada v Hodoníně

ZOO Hodnín
autor ZOO Hodonín

Téměř devět set zvířat dvou set padesáti druhů je v současné době k vidění v hodonínské zoologické zahradě. Chloubou zoo je pavilon kočkovitých šelem, kde dominují tygři ussurijští a lvi jihoafričtí neobvyklé bílé barvy. K dalším zajímavostem patří také jaguáři, tři druhy tamarínů (pinčí, žlutoruký, vousatý) a skupinka šimpanzů a kočkodanů zelených. V nově zrekonstruovaném pavilonu ptactva můžete obdivovat například arassari hnědouché a arassari rudokostřecové. Z ptačích druhů stojí dále za zmínku plameňáci růžoví či kolekce sov a sojkovců. V pavilonu akvárií si návštěvníci mohou prohlédnout žraloka černoploutvého ve společnosti mnoha dalších mořských živočichů. Dále jsou v zoo k vidění antilopy, zebry, klokani či velbloudi. Děti si mohou nakrmit stádo koz a oveček.


ZOO Hodonín
ZOO Hodonín autor obrázku:ZOO Hodonín

Při návštěvě si nenechte ujít veřejné krmení některých druhů zvířat:

Krmení velkých kočkovitých šelem – každé úterý, čtvrtek a neděli ve 14:30

Krmení opic – denně ve 14:45

Krmení obyvatel mořských akvárií – každý pátek v 11:00

ZOO Hodonín
autor fotografie:ZOO Hodonín

Otevřeno denně po celý rok:

Březen, říjen od 9:00 do 17:00

Duben až září od 9:00 do 19:00

Listopad až únor od 9:00 do 16:00

autor fotografie:ZOO Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín, příspěvková organizace
U Červených domků 3529

695 01 Hodonín

tel. +420 518 346 271

www.zoo-hodonin.cz

mapa ZOO Hodonín
mapa ZOO Hodonín

Další tipy na výlet v Jihomoravském kraji