Hrady Výlety Jižní Morava

Hrad Špilberk

Hrad byl založen kolem poloviny 13. století na nevysokém (290 m n. m.), ale poměrně příkrém skalnatém vrchu, tyčícím se bezprostředně nad historickým centrem města Brna.

hrad Špilberk
hrad Špilberk

Virtuální prohlídka hradu Špilberk

Po smrti markraběte Špilberk ztratil funkci rezidence a začal sloužit jako vojenská pevnost, později trestnice. Ve vězeňských kobkách trpěli a umírali revolucionáři z celé Evropy. Pykalo zde i mnoho dalších odsouzenců, z nichž nejslavnější byl zřejmě pověstný loupežník Babinský. Od roku 1961 je Špilberk ve správě Muzea města Brna, které návštěvníkům nabízí několik prohlídkových okruhů.

Nejlepší cesta na hrad je pěšky. Výšlap na Špilberk můžete pohodlně zahájit z nejbližších zastávek MHD Česká, Šilingrovo náměstí, Úvoz nebo Komenského náměstí. Otevírací doba a vstupné na hrad.

mapa hradu Špilberk
mapa hradu Špilberk

Další oblíbená místa v ČR

Aquapark Laguna v Třebíčí

Sportovní areál Aquaparku Laguna zahrnuje bazén nepravidelného tvaru s plochou téměř 200m2 a hloubkou 120cm se spoustou vodních atrakcí. Těšit se můžete na atrakce: divoká řeka, houpací kolébka, chrliče vody, masážní a vířivá lůžka, dvě vířivé vany a podmořská jeskyně s akváriem. Na ochozu kolem bazénu jsou k dispozici vyhřívané lavice.

Velkou dávkou adrenalinu je 132 metrů dlouhý tobogán s krytou venkovní částí i nekrytou částí vedenou přímo v hlavní bazénové hale s vlastním dojezdovým bazénem.

Součástí zábavní zóny je i venkovní bazén se slanou vodou, který je přístupný celoročně, v letních měsících je přístupný rovněž z venkovní travnaté plochy.

Návštěvníkům Aquaparku Laguna je přístupné Bistro Aqua v relaxační zóně s nabídkou studených i teplých jídel a nápojů. Platba za konzumaci v bistru probíhá prostřednictvím čipu, samotná úhrada probíhá na pokladně Aquaparku při odchodu.

Bistro je otevřeno mimo letní sezónu o víkendu dle otevírací doby Aquaparku. V červnu ve všední dny 16-21 hodin o víkendech 11-21 hodin. Během letních prázdnin pak dle otevírací doby aquaparku. Zdarma je pro návštěvníky v relaxační zóně voda z výdejního automatu.

Ze zábavní zóny je možné přes turnikety projít přímo do wellness zóny se saunami a do haly plaveckého bazénu.

Další info o vstupném a otvírací době
mapa areálu Laguna
Sportovní areál Laguna Třebíč
Další výlety na Vysočině