Hrady Výlety Jižní Morava

Hrad Špilberk

Hrad byl založen kolem poloviny 13. století na nevysokém (290 m n. m.), ale poměrně příkrém skalnatém vrchu, tyčícím se bezprostředně nad historickým centrem města Brna.

hrad Špilberk
hrad Špilberk

Virtuální prohlídka hradu Špilberk

Po smrti markraběte Špilberk ztratil funkci rezidence a začal sloužit jako vojenská pevnost, později trestnice. Ve vězeňských kobkách trpěli a umírali revolucionáři z celé Evropy. Pykalo zde i mnoho dalších odsouzenců, z nichž nejslavnější byl zřejmě pověstný loupežník Babinský. Od roku 1961 je Špilberk ve správě Muzea města Brna, které návštěvníkům nabízí několik prohlídkových okruhů.

Nejlepší cesta na hrad je pěšky. Výšlap na Špilberk můžete pohodlně zahájit z nejbližších zastávek MHD Česká, Šilingrovo náměstí, Úvoz nebo Komenského náměstí. Otevírací doba a vstupné na hrad.

mapa hradu Špilberk
mapa hradu Špilberk

Další oblíbená místa v ČR

Adrenalinový výlet na ferraty ve Víru na Vysočině

Ferraty ve Víru jsou velkým adrenalinem pro všechny. Obtížností jsou tyto ferraty vhodné i pro menší děti./osobní zkušenost je dítě 7 let/. Ferraty se nacházejí u vodní přehrady Vír dole pod hrází. /najdete je podle komínu továrny/. Je to cca 8 km od Bystřice nad Perštejnem. Nedaleko se nachází i známá rozhledna Karasín. Nádherné místo lákajicí k mnoha hezkým výletům.Ferrata ve Víru
Ferrata ve Víru

Ferraty jsou dvě u první je i domek provozovatele,/za mostem přes vodu/ kde dostanete i potřebné vybavení pro lezení. /sedací popruh, dvě skoby a helmu/ Obsluha je perfektní a příjemná, se vším Vám poradí-stačí se zeptat.

Ferrata ve Víru
Ferrata ve Víru

Vlastní lezení je docela náročné. Po vylezení první ferraty se přes les /po značkách Via ferraty/ dostanete lesem k horní hrázy přehrady, kde po schodech sejdete k druhé ferratě. Tuto ferratu poznáte podle pevně zabudovaného žebříku. Co se týče lezení tak dávejte opravdu pozor a pořád se pořádně jistěte. Jdete za sebou tak si můžete i vzájemně pomáhat. Výhled z ferrat a zážitek s lezení opravdu stojí za to.

Ferrata ve Víru
Ferrata ve Víru

Můžeme doporučit pro celou rodinu.

Další výlety v okolí

Oblíbené výlety po ČR