hrad Bezděz
Hrady Výlety Střední Čechy

Výlet na hrad Bezděz

Hrad Bezděz je vidět již zdaleka. Nachází  se na kopci Velký Bezděz (603,5 m) v Dokeské pahorkatině, nad vsí Bezděz, v blízkosti Máchova jezera, 6 km jihovýchodně od města Doksy cca 8 km od městečka Bělá pod Bezdězem. Od místního koupaliště v Bělé pod Bezdězem, kde se dá nejen vykoupat, ale i stanovat nebo pronajmout chatku je hrad Bezděz vzdálen cca 5 km.

hrad Bezděz
hrad Bezděz je vidět už z dálky

Pod hrad dojedete autem, kde za poplatek 60,-kč dle instrukcí  místních hlídačů zaparkujete auto. Od parkoviště je hrad vzdálen cca 1 km. Po cestě jsou dvě výborné restaurace a několik stánků s občerstvením.

Cesta na hrad Bezděz je opravdu strmá a docela náročná. Pokud jedete na kole tak kola nechte dole u restaurace, pokud se nechcete trápit a táhnout kolo až nahoru přes kameny. Cesta není bohužel ani vhodná pro kočárky a vozíčkáře.

další informace o hradu zde 

rozcestník pod hradem Bezděz
rozcestník pod hradem Bezděz

Před branou na nádvoří hradu si kupte lístek. /cena 80,-kč/dospělí/ Doporučuji vyšlapat schody nahoru až na věž. Výhled, který se Vám naskytne stojí za to.

Výhled z věže hradu Bezděz
Výhled z věže hradu Bezděz

Prozkoumat můžete i druhé nádvoří hradu a další pozůstatky z minulosti.

Druhé nádvoří hradu Bezděz
Druhé nádvoří hradu Bezděz

Další výlety v okolí

2 thoughts on “Výlet na hrad Bezděz

  1. Souhlasím naprosto se vším. Skvělé dvě restaurace. .u nás tedy víc bodovala restaurace „U výra“ . Cesta opravdu hodně strmá a krkolomna , ovšem hrad stojí za to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.