Výlet na nejvyšší horu Sněžku

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář

Sněžka je se svými 1603 metry nejvyšší horou Krkonoš i celé České republiky.Na vrchol Sněžky se můžete dostat lanovkou a nebo pěšky po turisticky značených trasách. Tras je několik a každá má svoji obtížnost.

Lanovka na Sněžku

Nejsnadněji se na nejvyšší vrchol České republiky dostanete lanovou dráhou Pec pod Sněžkou – Sněžka.Celoroční provoz lanovky z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu a Sněžku.

aktuální ceník, provozní doba lanovky na Sněžku a další informace zde

Lanová dráha na Sněžku
.Lanová dráha na Sněžku

Cest na Sněžku je několik. Oblíbenou je i cesta z Pece pod Sněžkou.

Cesta z Pece pod Sněžkou na Sněžku

Pokud jedete autem tak zaparkujte auto, ideálně na parkovišti s označením P4. /celodenní parkovné 120,-kč//

Od parkoviště se vydáte směr Hnědý vrch, buď můžete jít pěšky a nebo si zpříjemnit začátek trasy malým svezení lanovkou na Hnědý vrch. Tato cesta je středně náročná a na vrchol Sněžky se dostanete za cca 5 hodin.

mapa na Hnědý vrch
Rozhledna Hnědý vrch
Rozhledna Hnědý vrch

Na vrcholu Hnědý vrch si určitě nenechte ujít krásný výhled i z rozhledny, která je umístěna nedaleko horní stanice lanovky. Rozhledna s ocelovými prvky byla zpřístupněna v roce 2009. Po zdolání 138 schodů při výstupu na vyhlídkovou plošinu ve výšce 27 metrů se vám naskytne výhled na nejvyšší nejvyšší vrcholy ČR (Luční a Studniční horu, Sněžku). Při dobré viditelnosti spatříte i Orlické hory a Jeseníky. Rozhledna je otevřená v době provozu lanovky.vrcholy ČR (Luční a Studniční horu, Sněžku).

Výhledy z rozhledny jsou překrásné.

Mapa trasy z Hnědého vrchu na Sněžku přes Výrovku

mapa trasy z Hnědého vrchu na Sněžku
mapa trasy z Hnědého vrch na Sněžku

Z Hnědého vrchu Vás čeká cesta na Sněžku dlouhá cca 11,9 km. Půjdete přes Liščí horu směr „na rozcestí“ potom projdete kolem Výrovky. Dále půjdete pořád rovně směr Luční bouda. Zde se můžete ještě naposledy před závěrečným výstupem na Sněžku na české straně najíst a napít. Z Luční boudy je Sněžka vzdálená již jen 2,5 km. Podle polských ukazatelů je to již jen 30 minut cesty, nicméně závěr je hodně „výživný“. Na polské straně je ještě možnost se před závěrečným výstupem taky napít a najíst. Půjdete okolo je to žlutá budova. Dosažení vrcholu Sněžky je nádherný pocit. Zpět do Pece můžete jít pěšky je to cca 8 km a nebo využít i lanovky./doporučuji, je to taky pěkný zážitek/

Podobné příspěvky

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *