Výlety Východní Čechy

Zimní radovánky ve Zdobnici

Již několik let jezdíme do malé vesničky Zdobnice v Orlických horách. Máme tady rádi především přes týden ten klid. Nachází se zde menší rodinné ski centrum. V blízkosti vleku je i možnost ubytování

Sjezdovka Valčenka ve Zdobnici

Na své si zde přijdou milovníci sjezdovek, pro které jsou připraveny 2 hlavní sjezdovky v délce 500 a 650 m. Na jedné je tatrapoma a na druhé pro zdatnější lyžaře je kotva. Kompletní mapa areálu zde.

Občerstvení ve skicentru v Zdobnici

Ceník pernamenentek zde.

V okolí je okruh i pro příznivce běžek, které nadchne především klid v okolních lesech. Dojet lze až do Říček v Orlických horách. Příroda v okolí je opravdu nádherná.

Romantika ve Zdobnici

Pokud Vás přepadne hlad tak menší občerstvení najdete kousek od dolní stanice kratší sjezdovky /tatrapoma/ Je zde i kryté místo pro posezení a wc. Občerstvení je klasika, polévka, hranolky,klobása + nějaký ten drink. Obsluha příjemná a prostředí také. V případě zájmu můžete využít restauraci v nedalekém penzionu Jílovanka.

I večer je zde krásně

Pro ty co si to rozmyslí až na místě jestli půjdou na běžky nebo na sjezdovky tak můžou využít i místní půjčovny lyží nedaleko občerstvení u dolní stanice vleku tatrapoma.

Do Zdobnice se dostanete buď ze směru od Deštného, Rokytnice v Orlických horách a nebo od Rychnova nad Kněžnou. Cesta z Rychnova je většinou protažená, nicméně u vesničky Hláska dochází ke zlomu a tady můžete většinou očekávat mírné zhoršení na trase. Je tady zakázáno solit tzn., že občas to i hodně klouže. Každopádně Zdobnice stojí za návštěvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.