Výlety Střední Čechy

Výlet do Prahy na Karlův most a Staroměstské náměstí

Jedete do Prahy ? Nezapomeňte navštívit  „Staromák“ a  Karlův most. Karlův most je nejstarším stojícím mostem přes řeku Vltavu v Praze a druhým nejstarším dochovaným mostem v České republice.

Na Staroměstském náměstí je i Staroměstská radnice. Vedle Staroměstské radnice a chrámu Matky Boží před Týnem je dominantou náměstí barokní kostel sv. Mikuláše architekta Dientzenhofera, rokokový palác Kinských, kde je dnes umístěna grafická sbírka Národní galerie, Dům U Kamenného zvonu – gotický městský palác ze 14. století, dnes koncertní a výstavní prostor Galerie hl. m. Prahy a pomník Mistra Jana Husa od Ladislava Šalouna.

Turisté navštěvují i Zámek Stránov

Na Staroměstském náměstí najdete i populární Orloj.Jedná se patrně o nejlépe zachovaný středověký orloj vůbec.
První zmínka o orloji pochází ze 14. října 1410, podle níž hodinář Mikuláš z Kadaně vytvořil za pomoci výpočtů nejlepšího pražského matematika a astronoma Jana Šindela mechanický hodinový stroj a astronomický číselník.

Staroměstské náměstí

Pokud jedete autem a chcete se vyhnout starostem s parkováním tak můžete nechat auto na kraji Prahy. Od Hradce Králové a Liberce v nákupním centru na Černém mostě od Brna třeba na Chodově atd.

Potom nasednete na metro a trasou A se dostanete pohodlně až ke Staroměstskému náměstí, kde je kousek i stanice metra.

Orloj Staroměstské náměstí
Orloj na Staroměstském náměstí
výhled z Karlova mostu
výhled z Karlova mostu
Karlův most v Praze
mapa Staroměstské náměstí Praha
Staroměstské náměstí Praha

One thought on “Výlet do Prahy na Karlův most a Staroměstské náměstí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.