Skály Výlety Ústecko

Edmundova soutěska Hřensko

Edmundova soutěska  a Divoká soutěska jsou jednou z největších atrakcí NP České Švýcarsko.

Edmundova soutěska
Edmundova soutěska

Cesta k soutěskám je moc hezká, projdete se podél řeky skalami, skalními tunely a přes lávky samotné řeky až k startovacím bodům jízdy na pramicích.Nezapomeňte, že Soutěsky jsou chladným místem , proto určitě nezapomeňte s sebou teplé oblečení a mapu.

Edmundova soutěska nástup
Edmundova soutěska nástup

Soutěsky jsou přístupné pouze jízdou na pramicích. Je možné se plavit jak po proudu, tak i proti proudu. Délka Edmundovy (Tiché) Soutěsky měří 960 metrů a Divoká Soutěska 450 metrů. Jízda trvá v Tiché soutěsce 20 minut a v Divoké 15 minut.

Edmundova soutěska
Edmundova soutěska

Cestou se můžete těšit na veselé historky od převozníka. Poslechnete si místní historky a popíše Vám okolní skalní útvary. Mezi Soutěskami je pro pohodlí turistů připraveno občerstvení.

Edmundova soutěska
Edmundova soutěska z lodi

Pokud se chystáte shlédnout oba skvosty Českého Švýcarska Pravčickou bránu i Soutěsky řeky Kamenice, doporučujeme Vám vyrazit ze Hřenska hned brzo ráno.Celý okruh je nejlepší zdolat ve směru Hřensko – Pravčická brána – Mezní Louka – Divoká Soutěska – Tichá Soutěska – Hřensko. Celková délka je cca 16 km, na cestě je pouze jedno mírné stoupání a to na Pravčickou bránu.

Nad soutěskou vystupuje řada skal se zajímavými útvary, např. Skalní rodina či Strážce.

mapa Edmundova soutěska
mapa Edmundova soutěska

2 thoughts on “Edmundova soutěska Hřensko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.