Skály Výlety Ústecko

Edmundova soutěska Hřensko

Edmundova soutěska  a Divoká soutěska jsou jednou z největších atrakcí NP České Švýcarsko.

Edmundova soutěska
Edmundova soutěska

Cesta k soutěskám je moc hezká, projdete se podél řeky skalami, skalními tunely a přes lávky samotné řeky až k startovacím bodům jízdy na pramicích.Nezapomeňte, že Soutěsky jsou chladným místem , proto určitě nezapomeňte s sebou teplé oblečení a mapu.

Edmundova soutěska nástup
Edmundova soutěska nástup

Soutěsky jsou přístupné pouze jízdou na pramicích. Je možné se plavit jak po proudu, tak i proti proudu. Délka Edmundovy (Tiché) Soutěsky měří 960 metrů a Divoká Soutěska 450 metrů. Jízda trvá v Tiché soutěsce 20 minut a v Divoké 15 minut.

Edmundova soutěska
Edmundova soutěska

Cestou se můžete těšit na veselé historky od převozníka. Poslechnete si místní historky a popíše Vám okolní skalní útvary. Mezi Soutěskami je pro pohodlí turistů připraveno občerstvení.

Edmundova soutěska
Edmundova soutěska z lodi

Pokud se chystáte shlédnout oba skvosty Českého Švýcarska Pravčickou bránu i Soutěsky řeky Kamenice, doporučujeme Vám vyrazit ze Hřenska hned brzo ráno.Celý okruh je nejlepší zdolat ve směru Hřensko – Pravčická brána – Mezní Louka – Divoká Soutěska – Tichá Soutěska – Hřensko. Celková délka je cca 16 km, na cestě je pouze jedno mírné stoupání a to na Pravčickou bránu.

Nad soutěskou vystupuje řada skal se zajímavými útvary, např. Skalní rodina či Strážce.

mapa Edmundova soutěska
mapa Edmundova soutěska

One thought on “Edmundova soutěska Hřensko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.