Výlety Ústecko Zříceniny

Zřícenina Dolského mlýna

Dolský mlýn naleznete na soutoku řeky Kamenice a Jetřichovické Bělé, přibližně 1,5 km od obce Kamenická Stráň a 3 km od obce Jetřichovice v národním parku České Švýcarsko. Zřícenina původního trojkolového mlýna a pily pochází z roku 1515. Z původní stavby zůstalo dochováno pouze torzo obvodových zdí.

Lidé v této oblasti navštěvují i Edmundovu soutěsku

Dolský mlýn

K Dolskému mlýnu se dostanete z obce Jetřichovice přibližně 3 km chůze po lesní cestě (žlutá turistická značka). Nejbližší zastávka autobusu je ve Vysoké Lípě, odtud musíte pěšky dolů k řece Kamenici po modré turistické značce a dále podél řeky Kamenice přibližně dva kilometry. Autobusová zastávka je také v Jetřichovicích. Autobusová zastávka je kousek od penzionu Starý mlýn.

Okolí Dolského Mlýnu

Natáčelo se zde několik pohádek, například Pyšná princezna nebo Peklo s princeznou.Rozpadající se zdi perfektně obstaraly pekelnou atmosféru. Při návštěvě Dolského mlýna se nezapomeňte kouknout na přibližně 500 m vzdálený památný strom. Královský smrk se pne do výšky 27 metrů a jeho kmen má obvod kolem tří metrů. Žije už více jak 180 let.

Mapa Dolského mlýna
Další výlety v Ústeckém kraji

One thought on “Zřícenina Dolského mlýna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.