Výlety Vysočina

Vodní nádrž Vír na Vysočině

Vodní nádrž Vír na Vysočině

Vír I je přehradní nádrž s hrází o výšce 76,5 m na řece Svratce nad obcí Vír. Je to nádherné místo na Vysočině, které stojí za Vaší návštěvu. Určitým benefitem dle naší zkušenosti je i to, že oblast není až tak masově navštěvována a tudíž si to turista opravdu užije.

Dostanete se tam buď autem, autobusem a nebo třeba pěšky od rozhledny Karasín, což byl náš případ. Pohodová cesta lesem, kterou zvládnou i děti.Je zde i několik vyhlídkových míst a výhled je opravdu skvělý.

Pokud máte zájem i o nějaké další zpestření tak doporučujeme návštěvu Ferrat ve Víru, které jsou přímo pod přehradou. Cca 2-3 km dolů u silnice po pravé straně.

Přehrada Vír

Podel stezky a jejího blízkého okolí vede naučná stezka.  Stezka vede po proudu, od konce Vírské přehrady po hráz a poté přes obec Vír kolem přehrady Vír II. a obec Koroužnou do Švařce k úpravně pitné vody. Stezka o délce 16 km vede většinou po klidných místních či účelových komunikacích. Sleduje řeku Svratku a její proměny překrásným hlubokým údolím. Dvě prudší stoupání zpestří naši cestu kolem přehrady, zbytek cesty je opravdu velmi pohodový.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.