Výlety Vysočina

Vodní nádrž Vír na Vysočině

Vír I je přehradní nádrž s hrází o výšce 76,5 m na řece Svratce nad obcí Vír. Je to nádherné místo na Vysočině, které stojí za Vaší návštěvu. Určitým benefitem dle naší zkušenosti je i to, že oblast není až tak masově navštěvována a tudíž si to turista opravdu užije.Dostanete se tam buď autem, autobusem a nebo třeba pěšky od rozhledny Karasín, což byl náš případ. Pohodová cesta lesem, kterou zvládnou i děti.Je zde i několik vyhlídkových míst a výhled je opravdu skvělý.

Pokud máte zájem i o nějaké další zpestření tak doporučujeme návštěvu Ferrat ve Víru, které jsou přímo pod přehradou. Cca 2-3 km dolů u silnice po pravé straně.

Přehrada Vír

Podel stezky a jejího blízkého okolí vede naučná stezka.  Stezka vede po proudu, od konce Vírské přehrady po hráz a poté přes obec Vír kolem přehrady Vír II. a obec Koroužnou do Švařce k úpravně pitné vody. Stezka o délce 16 km vede většinou po klidných místních či účelových komunikacích. Sleduje řeku Svratku a její proměny překrásným hlubokým údolím. Dvě prudší stoupání zpestří naši cestu kolem přehrady, zbytek cesty je opravdu velmi pohodový.

Vodní nádrž Vír
mapa Vodní nádrž Vír
Další tipy na výlety na Vysočině

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.