Ferrata ve Víru pod přehradou
Výlety Vysočina

Adrenalinový výlet na ferraty ve Víru na Vysočině

Ferraty ve Víru jsou velkým adrenalinem pro všechny. Obtížností jsou tyto ferraty vhodné i pro menší děti./osobní zkušenost je dítě 7 let/. Ferraty se nacházejí u vodní přehrady Vír dole pod hrází. /najdete je podle komínu továrny/. Je to cca 8 km od Bystřice nad Perštejnem. Nedaleko se nachází i známá rozhledna Karasín. Nádherné místo lákajicí k mnoha hezkým výletům.Ferrata ve Víru
Ferrata ve Víru

Ferraty jsou dvě u první je i domek provozovatele,/za mostem přes vodu/ kde dostanete i potřebné vybavení pro lezení. /sedací popruh, dvě skoby a helmu/ Obsluha je perfektní a příjemná, se vším Vám poradí-stačí se zeptat.

Ferrata ve Víru
Ferrata ve Víru

Vlastní lezení je docela náročné. Po vylezení první ferraty se přes les /po značkách Via ferraty/ dostanete lesem k horní hrázy přehrady, kde po schodech sejdete k druhé ferratě. Tuto ferratu poznáte podle pevně zabudovaného žebříku. Co se týče lezení tak dávejte opravdu pozor a pořád se pořádně jistěte. Jdete za sebou tak si můžete i vzájemně pomáhat. Výhled z ferrat a zážitek s lezení opravdu stojí za to.

Ferrata ve Víru
Ferrata ve Víru

Můžeme doporučit pro celou rodinu.

Další výlety v okolí

Oblíbené výlety po ČR

4 thoughts on “Adrenalinový výlet na ferraty ve Víru na Vysočině

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.