Výlet na rozhlednu Karasín
Rozhledny Výlety Vysočina

Výlet na rozhlednu Karasín na Vysočině

Rozhledna Karasín je součástí sportovního areálu. S její výstavbou se započalo 15. února 2002, slavnostní otevření bylo 25. května 2002. Dojedete sem i autem. V okolí je množství turistických stezek vhodných pro turistiku i pro horské kolo.

Věž o čtverhranném půdorysu, vystavěná ze štípaných betonových tvárnic, je vysoká 28,2 metru. Ve výšce 25 m se nachází vyhlídková plošina, ke které vede 128 schodů. Výhled je opravdu impozantní.

Výhled z rozhledny Karasín
Výhled z rozhledny Karasín

Za příznivého počasí je otevřen bufet pod rozhlednou, kde se dá dobře najíst/pizza, párek v rohlíku atd/. Nedaleko je dětské hřiště.

Rozhledna je otevřena každý den od 9:00 do 19:00. Občerstvení u rozhledny je otevřeno o prázdninách každý den od 10:00 do 17:00, při špatném počasí se občerstvení zavírá.Parkování pro osobní automobily je v těsné blízkosti rozhledny. Pěší turisty k rozhledně dovede červená turistická značka.

Kousek od rozhledny Karasín je impozantní  vodní nádrž Vír, která stojí určitě za Vaší návštěvu. Kdo má rád trochu adrenalinu tak po cestě dolů od nádrže směr do vesnice dojdete asi po 500 metrech k ferratě. Tzn skále s jištěním. Opravdu doporučuji. Zvládnou i větší děti. Dostanete helmu, popruhy a skoby….. 

Kde se nachází? Rozhlednu najdete kousek od Bystřice nad Pernštenjem.

Další tipy na Vysočině


3 thoughts on “Výlet na rozhlednu Karasín na Vysočině

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.