|

Zámek Buchlovice

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář

Zámek Buchlovice patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležitost v dějinách posledních let habsburské monarchie činí ze zámku místo významem daleko přesahující hranice českých zemí.

Areál zámeckého parku a zahrady v Buchlovicích patří k nejvýznamnějším a nejdochovanějším v Čechách a na Moravě. Vzácnost historické zahrady spočívá zejména v dochování prvků italské barokní zahrady a ve velmi citlivém napojení přírodně krajinářského parku na pravidelnou část zahrady.

Aktuální návštěvní dobu najdete zde a informace o vstupném tady.

Těšit se můžete na 2 prohlídkové okruhy:

Zámek (základní okruh)

Interiéry barokního zámku, reprezentativního sídla a křižovatky diplomatů Evropy 19. století.

Na tomto okruhu si budete moci prohlédnout reprezentativní a obytné prostory zámku, kde se stýkali diplomatické špičky Evropy a habsburské monarchie 19. století. Součástí prohlídky je i vstup do parku.

Vzhledem ke kapacitě prohlídky je nutná pro skupiny nad 10 osob předchozí rezervace alespoň 5 pracovních dnů předem; bez předchozí rezervace nelze zajistit pro celou skupinu kapacitu v rámci jedné prohlídky.

2 okruh-Park

Prohlídka zámku zahrnuje i vstup do parku. Areál zámeckého parku je nutno opustit nejpozději hodinu poté. V případě oblevy, náledí, sněhové pokrývky, deště a silného větru je park pro veřejnost uzavřen.

Jak se k zámku dostanete

Od Uherského Hradiště

Autobusem:

Uherské Hradiště, autobusové nádraží stanoviště č. 22 – cílová stanice Buchlovice, náměstí. Zámek je cca 200 m od autobusové zastávky.

Uherské Hradiště, autobusové nádraží stanoviště č.1 – cílová stanice Buchlovice, rozcestí. Od zastávky jít dolů, odbočit vlevo, zámek je cca 300 m od zastávky.

Od Brna

Autobusem:

ÚAN Zvonařka Brno – cílová stanice Buchlovice, rozcestí. Od zastávky jít dolů, odbočit vlevo, zámek je cca 300 m od zastávky.

Vlakem:

Cílová stanice vlaku Staré město u Uh. Hradiště s následným přestupem na autobus směr Buchlovice (stanoviště č. 3) – zastávka Buchlovice, náměsti. Zámek je cca 200 m od autobusové zastávky.

Zámek Buchlovice

Další tipy na výlety ve Zlínském kraji

Rozhledna Velký Lopeník

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář Rozhledna Velký Lopeník je dřevěná stavba s kamennou základnou stojící na moravsko-slovenské hranici blízko obcí Lopeník, Březová a Nová Bošáca. Byla postavena v letech 2004 až 2005 jako symbol česko–slovenského přátelství. Rozhledna má betonovo-kamenný podstavec obdélníkového půdorysu. Na podstavec je posazena dřevěná konstrukce z dubových trámů….

Žádný komentář

Zámek Buchlovice

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentářZámek Buchlovice patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležitost v dějinách posledních let habsburské monarchie činí ze zámku místo významem daleko přesahující hranice českých zemí. Areál zámeckého parku a zahrady v Buchlovicích patří k nejvýznamnějším a nejdochovanějším v Čechách a na Moravě. Vzácnost historické zahrady spočívá…

1 komentář

Rozhledna Súkenická (Čarták)

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentářChystáte se na rozhlednu Súkenickou někdy zvanou i Čarták ? Pokud ano tak Vám rádi poradíme příjemnou cestu od Makovského průsmyku na hranicích ze Slovenskem. Dostanete se tam od Velkých Karlovic, kde dojedete až k soše partyzána. U lesa je malé parkoviště, tady můžete nechat i auto….

Žádný komentář

Státní hrad Buchlov

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentářHrad Buchlov se řadí k nejstarším hradům v České republice. Jeho počátky se datujído 1. poloviny 13. století. Význam hradu spočívá především v unikátním zachování původních architektonických prvků jednotlivé výstavby. Jde tak o jeden ze vzácných příkladů v naší architektuře.  Hrad je zároveň ukázkovou ilustrací přeměny strohého gotického hradu v…

Květná zahrada (Libosad)

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentářKvětná zahrada v Kroměříži, známá též pod názvem Libosad, patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku. Jedná se o přechod od pozdně renesančních italských zahrad k zahradám barokně klasicistním francouzského typu. Dnes patří Květná zahrada mezi nejvýznamnější zahradní památky, její půvab můžete obdivovat v každém ročním…

Žádný komentář

Navštivte kovovou ZOO

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentářKOVOZOO Staré Město je jedinečná kovová zoo, která vznikla 21.4.2012 a nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Cílem KOVOZOO je ukázat malým i velkým návštěvníkům, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen…

1 komentář

Archeoskanzen Modrá

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentářArcheoskanzen Modrá se nachází 7 km od Uherského Hradiště v podhůří Chřibů, na okraji obce Modrá v dohledu od velehradské baziliky. Jedná se o rekonstrukci velkomoravského sídliště středního Pomoraví z 9. stol., rozděleného na mocenskou, církevní a hospodářskou část, které se nachází v místech autentických archeologických nálezů.  Je významným subjektem názorně…

Žádný komentář

Státní zámek Vizovice

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentářStátní zámek Vizovice můžete navštívit při toulkách po Zlínském kraji. Najdete ho asi 14 km od Zlína a 30 km od slovenských hranic. Pokud neradi jezdíte autem, dojedete do Vizovic i vlakem, autobusem nebo po síti cyklostezek. Zámek nabízí tři prohlídkové trasy, které se mezi sebou dají…

Žádný komentář

Muzeum Kroměřížska v Kroměříži

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář

Sdílejte pokud se Vám líbí a nebo přidejte komentář Muzeum Kroměřížska připravilo výstavu s programem pro školy JARMILA HALDOVÁ – ČEŠTÍ PANOVNÍCI Čeští panovníci – Přemyslovci, Lucemburkové, Jagellonci a Habsburkové v unikátním souboru, který čítá přes stovku reliéfních kolorovaných dřevořezeb známé ilustrátorky a výtvarnice Jarmily Haldové, která se projektu českých panovníků intenzivně věnuje již přes…

Žádný komentář

Podobné příspěvky

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *