Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Zámek Buchlovice

Zámek Buchlovice patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležitost v dějinách posledních let habsburské monarchie činí ze zámku místo významem daleko přesahující hranice českých zemí.

Areál zámeckého parku a zahrady v Buchlovicích patří k nejvýznamnějším a nejdochovanějším v Čechách a na Moravě. Vzácnost historické zahrady spočívá zejména v dochování prvků italské barokní zahrady a ve velmi citlivém napojení přírodně krajinářského parku na pravidelnou část zahrady.

Aktuální návštěvní dobu najdete zde a informace o vstupném tady.

Těšit se můžete na 2 prohlídkové okruhy:

Zámek (základní okruh)

Interiéry barokního zámku, reprezentativního sídla a křižovatky diplomatů Evropy 19. století.

Na tomto okruhu si budete moci prohlédnout reprezentativní a obytné prostory zámku, kde se stýkali diplomatické špičky Evropy a habsburské monarchie 19. století. Součástí prohlídky je i vstup do parku.

Vzhledem ke kapacitě prohlídky je nutná pro skupiny nad 10 osob předchozí rezervace alespoň 5 pracovních dnů předem; bez předchozí rezervace nelze zajistit pro celou skupinu kapacitu v rámci jedné prohlídky.

2 okruh-Park

Prohlídka zámku zahrnuje i vstup do parku. Areál zámeckého parku je nutno opustit nejpozději hodinu poté. V případě oblevy, náledí, sněhové pokrývky, deště a silného větru je park pro veřejnost uzavřen.

Jak se k zámku dostanete

Od Uherského Hradiště

Autobusem:

Uherské Hradiště, autobusové nádraží stanoviště č. 22 – cílová stanice Buchlovice, náměstí. Zámek je cca 200 m od autobusové zastávky.

Uherské Hradiště, autobusové nádraží stanoviště č.1 – cílová stanice Buchlovice, rozcestí. Od zastávky jít dolů, odbočit vlevo, zámek je cca 300 m od zastávky.

Od Brna

Autobusem:

ÚAN Zvonařka Brno – cílová stanice Buchlovice, rozcestí. Od zastávky jít dolů, odbočit vlevo, zámek je cca 300 m od zastávky.

Vlakem:

Cílová stanice vlaku Staré město u Uh. Hradiště s následným přestupem na autobus směr Buchlovice (stanoviště č. 3) – zastávka Buchlovice, náměsti. Zámek je cca 200 m od autobusové zastávky.

Zámek Buchlovice

Další tipy na výlety ve Zlínském kraji

Rozhledna Velký Lopeník

Rozhledna Velký Lopeník je dřevěná stavba s kamennou základnou stojící na moravsko-slovenské hranici blízko obcí Lopeník, Březová a Nová Bošáca. Byla postavena v letech 2004…

Žádný komentář

Zámek Buchlovice

Zámek Buchlovice patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležitost v dějinách posledních let habsburské monarchie činí ze…

1 komentář

Rozhledna Súkenická (Čarták)

Chystáte se na rozhlednu Súkenickou někdy zvanou i Čarták ? Pokud ano tak Vám rádi poradíme příjemnou cestu od Makovského průsmyku na hranicích ze Slovenskem.…

Žádný komentář

Státní hrad Buchlov

Hrad Buchlov se řadí k nejstarším hradům v České republice. Jeho počátky se datujído 1. poloviny 13. století. Význam hradu spočívá především v unikátním zachování…

Květná zahrada (Libosad)

Květná zahrada v Kroměříži, známá též pod názvem Libosad, patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku. Jedná se o přechod od pozdně renesančních italských…

Žádný komentář

Navštivte kovovou ZOO

KOVOZOO Staré Město je jedinečná kovová zoo, která vznikla 21.4.2012 a nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u…

1 komentář

Archeoskanzen Modrá

Archeoskanzen Modrá se nachází 7 km od Uherského Hradiště v podhůří Chřibů, na okraji obce Modrá v dohledu od velehradské baziliky. Jedná se o rekonstrukci velkomoravského sídliště…

Žádný komentář

Státní zámek Vizovice

Státní zámek Vizovice můžete navštívit při toulkách po Zlínském kraji. Najdete ho asi 14 km od Zlína a 30 km od slovenských hranic. Pokud neradi…

Žádný komentář

Muzeum Kroměřížska v Kroměříži

Muzeum Kroměřížska připravilo výstavu s programem pro školy JARMILA HALDOVÁ – ČEŠTÍ PANOVNÍCI Čeští panovníci – Přemyslovci, Lucemburkové, Jagellonci a Habsburkové v unikátním souboru, který…

Žádný komentář

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *